Porady eksperta

W roku szkolnym 2009/2010 rozpocząłem pracę w szkole jako stażysta. Uzyskałem stopień nauczyciela kontraktowego. W następnym roku rozpocząłem pracę od września i umowa konczyła się w połowie sierpnia. Kolejny rok rozpocząłem normalnie od 1 września do 31 sierpnia. W roku rozpoczałem pracę od 10 września (z tą datą podpisana jest umowa). Czy mogę rozpocząć staż na nauczyciela mianowanego pomimo tych dwóch dwutygodniowych przerw w pracy? 

W art. 9d ust 4 ustawy Karta Nauczyciela zapisano przepis, z którego wynika, że nauczyciel kont...

Dostęp do pełnej treści odpowiedzi tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !