Najlepsze kontrolery do PS4 – który warto mieć w swoim domu?

Konsola PS4 miała premierę ponad 10 lat temu, a mimo to wciąż cieszy się ogromną popularnością. Na PS4 cały czas wychodzą najnowsze gry, więc może dawać mnóstwo frajdy użytkownikom w każdym wieku – od przedszkolaków po dorosłych miłośników gamingu. Jednak nie ma mowy o dobrej zabawie bez wygodnego, intuicyjnego sterowania. Jaki kontroler do PS4 warto kupić? Prezentujemy listę polecanych modeli!

Co warto wiedzieć, zanim kupisz kontroler do PS4?

Konsola PS4 zawsze jest sprzedawana w zestawie z jednym kontrolerem DualShock 4. Trwałość pada jest naprawdę bardzo duża, więc spokojnie może wystarczyć na kilka lat. Warto jednak szybciej dokupić dodatkowe kontrolery w sytuacji, gdy chcesz zaprosić do zabawy znajomych, żeby zmierzyć się z grami opartymi na rywalizacji lub kooperacji z innymi.

Co charakteryzują wszystkie pady do PS4? Będą mieć taką samą liczbę przycisków i podobne ich rozmieszczenie. Dzięki temu niezależnie od wybranego modelu pada, sterowanie wydarzeniami na ekranie będzie przebiegać w analogiczny sposób. W tym samym miejscu znajdziesz gałkę odpowiedzialną najczęściej za ruch postaci, a także charakterystyczne przyciski w kształcie trójkąta, kółka, kwadratu i krzyżyka. Standardem jest także zastosowanie silniczków wibracyjnych, które aktywują się w odpowiednich momentach sprawiając, że pad drży w twoich dłoniach z właściwą intensywnością.

W czym zatem tkwią różnice? Przede wszystkim pady do PS4 mogą być zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe. W tym pierwszym przypadku do działania niezbędne będzie podłączenie do konsoli za pomocą USB. Druga opcja jest wygodniejsza. Oznacza bowiem możliwość swobodnego grania niezależnie od kabla.

Oprócz tego pady może różnić jakość wykonania, zastosowane materiały, wyważenie, a także kolor obudowy i szeroko pojęty design. W szerokiej ofercie można znaleźć zarówno oficjalne akcesoria, produkowane przez Sony, jak również produkty innych firm.

Kontroler do PS4 – najlepsze modele

Pora wymienić najlepsze kontrolery do PS4. Patrząc na jakość, cenę oraz opinie użytkowników wytypowaliśmy cztery najlepsze propozycje.

- Kontroler bezprzewodowy SONY PlayStation DUALSHOCK 4 v2 – to po prostu standardowy, oryginalny pad do PS4, dokładnie taki sam jak sprzedawany z konsolą. Jeśli nie przeszkadza ci jego cena, nie lubisz eksperymentów i chcesz, żeby gracze mieli identyczne pady i identyczne szanse w grze, możesz wybrać właśnie DualShock jako bezpieczną opcję. Warto podkreślić, że oficjalny pad Sony występuje w kilku kolorach. Zamiast tradycyjnego czarnego, możesz wybrać na przykład biały lub niebieski.

- Kontroler bezprzewodowy GIOTECK VX4+ Wireless RGB Controller – alternatywa dla oryginalnego pada oferowana przez innego producenta. Kontroler Gioteck także działa bez kabla, wygląda podobnie do DualShocka, ale za to wyróżnia się niższą ceną oraz efektownym podświetleniem RGB, które zrobi wrażenie szczególnie po zmroku.

- Kontroler bezprzewodowy NACON Asymmetric Wireless Controller do PS4 – pad podobny do oryginalnego, jednak z innym układem przycisków. W tym modelu zamieniono miejscami lewą, analogową gałkę, ze strzałkami kierunkowymi. To rozwiązanie znane z Xboksa, więc powinno przypaść do gustu osobom, które wcześniej dużo grały, korzystając z konsoli Microsoftu.

- Kontroler BIG BEN Nacon Compact Controller – najtańszy kontroler w naszym zestawieniu i jedyny na kablu. Przewód mierzy trzy metry, co oznacza, że można swobodnie posługiwać się padem – nawet siedząc stosunkowo daleko od telewizora. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie przezroczystej obudowy, dzięki czemu można zobaczyć, jak urządzenie jest zbudowane w środku!

Sprawdź najlepsze kontrolery do PS4 w sklepie MediaMarkt i porównaj opinie użytkowników! Recenzje doświadczonych graczy mogą być pomocne przy wyborze najlepszego sprzętu dla fanów gamingu.

Podobne produkty