Pakiet książek

Matematyka w klasach I-III

W pakiecie taniej!

Zamów do 31 marca pakiet książek "Matematyka w klasach I-III" i odbierz wyjątkowy PREZENT - "Kalendarz nauczyciela 2022-2023" za 1 zł!

129,00 zł brutto
99,00 zł brutto
crop_portrait
Format książek: A4
web_stories
Liczba stron: 116, 106, 134
perm_identity
Dla kogo: nauczyciel, rodzic
accessibility
Grupa wiekowa: uczniowie klas I-III

„Matematyka w klasach I-III. Geometria”

Publikacja stanowi zbiór 124 kart pracy z zadaniami i ćwiczeniami z zakresu podstawowej geometrii. Oryginalne i pomysłowe ćwiczenia przeniosą dziecko w świat figur geometrycznych.

Spraw już teraz, że geometria stanie dla dziecka atrakcyjna i nie będzie w przyszłości kojarzyć się z zadaniami niemożliwymi do rozwiązania. To, co dziecko zrozumie dziś – zaprocentuje w późniejszych latach!

Różnorodne ćwiczenia zawarte w publikacji Steni Doroszuk kształtują wyobraźnię przestrzenną. Rozmaite gry, zagadki i zabawy geometryczne wciągną szczególnie te dzieci, które potrzebują nieco więcej czasu, by zrozumieć zagadnienia poruszane na lekcjach.

Zadania zawarte w publikacji rozwijają uwagę i spostrzegawczość ucznia oraz kształcą jego sprawność manualną, a także sprawiają, że figury geometryczne nie mają dla niego tajemnic.

„Matematyka w klasach I-III. Dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie”

Książka zawiera 110 różnorodnych kart pracy ćwiczących umiejętności z zakresu elementarnej arytmetyki u dzieci w klasach I-III. Bogato ilustrowane zadania, zabawy i gry matematyczne oraz zagadki doskonalą umiejętność liczenia.

Pokaż dziecku już na samym początku jego edukacyjnej drogi, jak fascynującą nauką jest matematyka!

Odpowiednio dobrane zadania, dostosowane do etapu rozwojowego ucznia, sprawią, że dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie w zakresie 100 staną się operacjami wykonywanymi z łatwością. Dziecko nabędzie umiejętności wykonywania w pamięci prostych obliczeń, nauczy się odpowiednio używać swoich zdolności w życiu codziennym dzięki zadaniom z treścią i usprawni grafomotorykę. Ćwiczenia zawarte w publikacji pobudzają umiejętność logicznego myślenia i kształtują aktywność umysłową dziecka.

„Matematyka w klasach I-III. Rozwiązywanie zadań tekstowych”

Zbiór 100 kart pracy z zadaniami tekstowymi dla najmłodszych uczniów szkół podstawowych. Ciekawe i zabawne treści zadań sprawią, że dzieci zapomną o stresie związanym z nauką, a rozwiązywanie bogatych w ilustracje zadań stanie się dla nich wciągającą rozrywką!

Zadania tekstowe, choć ciekawe dla uczniów, nastręczają im wielu trudności. A to dlatego, że wymagają bezpośredniego przełożenia teorii w praktykę. Warto więc ćwiczyć tego typu zadania, również dlatego, że rozwijają one pomysłowość i kreatywność ucznia, a także pobudzają jego inwencję twórczą.

Karty pracy, odpowiednio dobrane do wieku, ćwiczą myślenie przyczynowo-skutkowe, pomagają w nauce rozwiązywania problemów oraz odpowiedniego szukania i segregowania informacji, a także, zahaczając o edukację polonistyczną, usprawniają czytanie ze zrozumieniem.

„Kalendarz Nauczyciela na rok szkolny 2022/2023”

Co znajdziesz w środku?

  • kalendarz roczny na 2022 i 2023 rok,
  • spis dni ustawowo wolnych od pracy w bieżącym roku szkolnym,
  • terminy ferii w 2023 roku,
  • szczegółową instrukcję korzystania z kalendarza w formie online,
  • plan zajęć na dwa semestry,
  • tabele do planowania cyklicznych wydarzeń.
Patroni