Porady eksperta

Od września rozpocznę staż na nauczyciela kontraktowego w przedszkolu niepublicznym. Żaden z zatrudnionych tu nauczycieli nie uzyskał jeszcze stopnia awansu nauczyciela mianowanego. Osoba, która jest zatrudniona na stanowisku dyrektora ds. pedagogicznych nie ma wykształcenia «przedszkolnego» tzn. może pełnić swoją funkcję (sprawować nadzór), ale nie może przeprowadzać zajęć. Jak rozumiem, nie może w takim przypadku pełnić roli opiekuna stażu. Co w takim przypadku z realizacją moich zadań stażowych? Zgodnie z rozporządzeniem opiekun jest zobowiązany raz w miesiącu przeprowadzać w mojej obecności zajęcia. Czy opiekunem będzie wówczas nauczyciel z innej placówki (wskazany przez dyrektora ds. pedagogicznych)?

Opiekun stażu jest opisany w art. 9c ust. 4 ustawy Karta nauczyciela. Z przepisów tych wynika, ...

Dostęp do pełnej treści odpowiedzi tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !