Porady eksperta

Jestem nauczycielem mianowanym z 12 letnim stażem, od tego roku szkolnego pracuję jako wychowawca na świetlicy szkolnej, od 19 lat choruję na cukrzyce typu 1 i mam orzeczenie lekarskie  o niepełnosprawnosci w stopniu umiarkowanym. Czy w związku z tą niepełnosprawnością moge zwrócic się do swojego dyrektora o zmniejszenie mi pensum lub zwolnienie z realizacji godzin karcianych, czy są w tym temacie jakies regulacje prawne, jesli tak to proszrę o podpowiedź w jaki sposób załatwić tę sprawę .

Moje drugie pytanie dotyczy dofinansowania ze srodków szkolnych opłat za czesne w związku z podnoszeniem kwalifikacji zgodnie z potrzebami szkoły? Mój dyrektor ustnie wyraził zgodę na dofinansowanie czesnego, ale nie chce pokrywać kosztów delegacji, czy jest to zgodne z prawem i jaka jest droga postepowania w celu uzyskania dofinansowania ?

W kwestii pierwszej – zmniejszenie pensum.
Nie ma żadnej delegacji w art. 42 i dalszyc...

Dostęp do pełnej treści odpowiedzi tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !