Porady eksperta

Moje pytanie dotyczy godzin ponadwymiarowych. Czy istnieje takie pojęcie jak niewypracowane godziny ponadwymiarowe, ale zapłacone, ponieważ nauczyciel nie miał możliwości realizacji tych godzin z przyczyn od niego nie zależnych?  Czy powinny one być płacone w dzień rozpoczęcia i zakończenia zajęć, w dniu Święta Edukacji Narodowej, podczas wycieczek szkolnych jedno i wielodniowych?
  Jak powinny być opłacane zastępstwa? Interesuje mnie sytuacja, gdy nauczyciel zastępuje kolegę, uczącego innego przedmiotu, ale w tej klasie, w której sam ma lekcje, i realizuje swój temat, ujęty w swoim rozkładzie materiału i który zapisuje następnie w dzienniku lekcyjnym w rubryce nieobecnego kolegi.
  Czy jest jakaś różnica pomiędzy zastępstwem opisanym powyżej i zastępstwem w klasie, w której nauczyciel nie uczy, ale zapisuje to zastępstwo w dzienniku lekcyjnym?

W myśl art. 35 ust. 3 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz. ...

Dostęp do pełnej treści odpowiedzi tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !