Porady eksperta

Pracuję w bibliotece szkolnej razem z koleżanką na pełen etat. Problem pojawia się wtedy, gdy któraś z nas zachoruje. Otóż dyrektor zdecydował, że w takim wypadku ta zdrowa ma siedzieć dłużej w pracy, aby biblioteka była czynna jak zostało ustalone od 7:30 do 15:00., czyli 7,5 h. Ten dłuższy czas pracy nawet skomentował "nic wam się nie stanie jak posiedzicie trochę dłużej" Chciałabym sie dowiedzieć, czy dyrektor ma prawo do takich decyzji?

Zgodnie z przepisami art. 42 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 – Karta nauczyciela ( tekst je...

Dostęp do pełnej treści odpowiedzi tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !