Porady eksperta

Czy nauczyciel może nie przyjść na posiedzenie Rady Pedagogicznej? Nie jest chory, nie ma zwolnienia lekarskiego. Musi odebrać chorego męża ze szpitala. Dyrektor nie wyraził zgody na nieobecność, ale nauczyciel i tak nie przyszedł na RP. Posiedzenie RP było o godz.16.oo, po zakończonych zajęciach w szkole.

Czas pracy nauczyciela określony został w art. 42 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 – Karta...

Dostęp do pełnej treści odpowiedzi tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !