Potyczki historyczne
12 marzec 2010
Ocena: brak

Konkurs historyczny z historii Polski okresu XVII w. dla klas drugich technikum. Wesoła i ciekawa zabawa.

Czytaj dalej
Polska w polityce międzynarodowej i konfliktach zbrojnych
11 wrzesień 2006
Ocena: brak

Proponuję Państwu test na podsumowanie wiadomości dotyczących sytuacji ziem polskich i Polski w polityce międzynarodowej i konfliktach zbrojnych w XIX i XX wieku.Jest on przeznaczony dla uczniów klas trzecich liceum ogólnokształcącego o rozszerzonym programie z historii. Test został skonstruowany w oparciu o materiał zawarty w podręczniku wydawnictwa WSIP: Człowiek i historia, część czwarta.

Czytaj dalej
Konkurs historyczny o królu Kazimierzu Jagiellończyku
24 sierpień 2006
Ocena: brak

Poniższy konkurs został opracowany i przeprowadzony w liceum ogólnokształcącym, którego patronem jest król Kazimierz Jagiellończyk. W związku z tym, że uroczystość nadania imienia liceum odbyła się niedawno, konieczna okazała się popularyzacja postaci patrona szkoły.

Czytaj dalej
Zagadnienia ogólne z historii
02 sierpień 2006
Ocena: brak

Przedstawiam test, który przeprowadziłam na początku roku szkolnym 2005-2006 wśród uczniów klas I liceum ogólnokształcącym.Celem jego było zdiagnozowanie poziomu wiedzy ogólnej z historii po gimnazjum.


Czytaj dalej
Sprawdzian z historii z okresu dwudziestolecia miedzywojennego
13 kwiecień 2006
Ocena: 2

Przykladowy test sprawdzający dotyczący okresu dwudziestolecia międzywojennego wraz z punktacją. Zawiera zestaw pytań sprawdzający umiejętności na poziomie podstawowym zgodne ze standardami wymagań. Proszę o potwierdzenie zamieszczenia mojej publikacji.

Czytaj dalej