Scenariusze zajęć w świetlicy szkolnej
13 czerwiec 2017
Ocena: brak
  • scenariusze zajęć w świetlicy szkolnej #1 - Pobierz...
Czytaj dalej
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci okazją do podróży w zamierzchłe czasy
02 maj 2008
Ocena: brak

Poniższy scenariusz zajęć przeprowadziłam w Szkole Podstawowej Nr 10 w Olsztynie dla dzieci z klas I-III. W zajęciach uczestniczyli również uczniowie klas starszych przebywających akurat w świetlicy.

Czytaj dalej
Jak rozwijam zainteresowania wychowanków świetlicy szkolnej?
19 styczeń 2008
Ocena: brak

Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze od początku istnienia posiada świetlicę, w której pracuję jako wychowawca od pięciu lat. Spotykają się w niej uczniowie klas „zerowych”, nauczania zintegrowanego oraz klas starszych. Są to uczniowie rodziców pracujących, którzy nie mogą zapewnić opieki dzieciom, a także ci, którzy dojeżdżają do szkoły i oczekują na rozpoczęcie zajęć lekcyjnych.

Czytaj dalej
Rola świetlicy szkolnej w emocjonalnym rozwoju dziecka.
09 czerwiec 2007
Ocena: brak

Zadaniem poniższej pracy jest wykazanie, jak duże znaczenie może mieć świetlica w kształtowaniu osobowości ucznia i w jaki sposób odpowiednio zaplanowane i zorganizowane zajęcia mogą pomóc dziecku prawidłowo funkcjonować w środowisku szkolnym. Zadaniem świetlicy szkolnej jest nie tylko zaspakajanie podstawowej potrzeby dziecka koncentrującej się na opiece, ale i potrzeby uznania, oparcia społecznego, realizacji „ samego siebie” w grupie rówieśniczej.

Czytaj dalej
Program zajęć świetlicy szkolnej
06 kwiecień 2007
Ocena: brak

Świetlica w szkole, gdzie dzieci dojeżdżają z różnych miejscowości jest nieodzownym elementem w pracy tej szkoły. Zapewnia ona opiekę i bezpieczeństwo oczekującym na zajęcia czy też na dojazd do domu.

Czytaj dalej