Poprawiam frekwecję swoją i klasy
28 maj 2008
Ocena: brak

Program opracowany z myślą o uczniach zasadniczej szkoły zawodowej . Celem programu jest poprawa frekwencji na zajęciach jak i oen z zachowania. na dowolnie modyfikować

Czytaj dalej
Plan wychowawczy klasa 1-2 gimnazjum
24 maj 2008
Ocena: 1

Przedstawiam Państwu plan wychowawczy dla klas I-II gimnazjum.

Czytaj dalej
Jak zwiększyć poczucie własnej wartości i samoświadomość
17 luty 2008
Ocena: 2

Nauczyciel jest dla ucznia osobą znaczącą, czyli taką, która odgrywa w rozwoju jego osobowości szczególna rolę i pozostawia w psychice trwałe ślady. Tymczasem okazuje się, że nauczyciele mogą mieć obniżone poczucie własnej wartości, co znacznie utrudnia kontakt z kolegami z pracy, a przede wszystkim z uczniami, zwłaszcza tymi, którzy stwarzają problemy wychowawcze. Nauczyciel powinien zatem dostrzec swoje mocne strony i rozpoznawać ewentualne przyczyny trudności w kontaktach interpersonalnych, zwłaszcza w kontaktowaniu się z młodzieżą.

Czytaj dalej
Jak się ustrzec pigułki gwałtu?
13 luty 2008
Ocena: brak

W ostatnim czasie coraz częstszym staje się problem dotyczący używania pigułki gwałtu, dlatego uczennice Zespołu Szkól w Drygałach - klasy gimnazjalne, zostały zapoznane z charakterystyką problemu.

Czytaj dalej
Plan pracy kółka dziennikarskiego
11 grudzień 2007
Ocena: 2

W roku szkolnym 2005/2006 byłam opiekunem „Kółka dziennikarskiego” działającego w Szkole Podstawowej nr 6 w Gnieźnie. Na zajęcia uczęszczali uczniowie z tej szkoły, z klas 4-6. Grupa liczyła dziewięć osób. Naszym głównym celem było redagowanie i wydawanie gazetki szkolnej. Cel został osiągnięty: powstawała gazetka, która „rozchodziła się” błyskawicznie wśród uczniów SP 6. Poniżej zamieszczam ogólny plan pracy kółka, może ktoś, kto prowadzi podobne zajęcia z niego skorzysta.

Czytaj dalej