Strony statyczne

Dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !

5000zł dla szkoły na profesjonalny e-dziennik – zostało już tylko 48 miejsc

Data dodania: 2012-06-18 12:02:01

Zainteresowanie projektem uruchomionym przez firmę Dreamtec „Dofinansowanie wdrożenia dziennika elektronicznego” jest duże. Miejsca są zajmowane przez aktywne szkoły z dnia na dzień. Mimo wchodzenia w okres zakończenia roku szkolnego warto skorzystać z tej propozycji, gdyż jak informuje organizator, są jeszcze wolne miejsca. Prowadzenie elektronicznego dziennika na tabletach i komputerach przynosi szczególne korzyści w okresach podsumowań i zestawień, gdzie otrzymujemy wszystko jednym kliknięciem. Więcej na stronie www.dreamtec.pl/projekt

ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Papierowy dziennik lekcyjny coraz częściej zastępowany jest elektronicznym. Wdrożenie takiego edziennika daje nauczycielom i dyrektorom spore możliwości w analizowaniu postępów nauczania uczniów, w tym również łatwiejszej indywidualizacji kształcenia. Dodatkowo jest możliwe przejście w całości na dziennik elektroniczny, co jest łatwiejsze do osiągnięcia dzięki zastosowaniu mobilnych urządzeń typu tablet lub telefon. Nawet mniej doświadczeni nauczyciele, którzy przeszli dobre wdrożenie dostrzegają korzyści z takiego dziennika.


„Decyzja o wprowadzeniu edziennika nie była łatwa. Obawy niektórych nauczycieli oraz brak wystarczającej liczby komputerów stanowiły realne wyzwanie. Jednak dostrzegając potencjał i korzyści, dyskutując z rodzicami, postanowiliśmy spróbować. Zdecydowaliśmy się wejść od razu w całości w dziennik elektroniczny MobiReg na tabletach i komputerach.” – mówi Dyrektor jednego z Zespołów Szkół z Rudy Śląskiej. „Teraz z perspektywy czasu mogę stwierdzić wspólnie z nauczycielami: było warto! Ja mam szybki i wygodny dostęp do statystyk i zestawień. Nauczyciele cenią sobie zliczanie frekwencji, drukowanie karteczek na wywiadówki, zliczanie realizowanych tematów, elastyczny kalendarz zajęć nauczyciela, czy też nową formę kontaktu z rodzicami - przez internet. To się sprawdza, wystarczy postawić na rozwój szkoły. Nie wyobrażamy sobie teraz powrotu do wersji papierowej."


Specjalnie dla szkół, które chciałby spróbować od września ruszyć z dziennikiem elektronicznym uruchomiony został projekt dofinansowania wdrożeń. Wartość takiego dofinansowania to nawet 5000zł netto. Szkoła musi wnieść niewielki wkład własny w wysokości ok. 10% tj. kilkuset złotych za dwa lata, w zamian za to otrzyma tablety multimedialne z mobilnym dziennikiem nie wymagającym stałego połączenia internetowego, abonament i hosting na profesjonalny dziennik elektroniczny oraz wsparcie i pomoc w jego wdrożeniu.


Firma Dreamtec jest pierwszą w Polsce firmą, która zgłosiła patent na prowadzenie dziennika lekcyjnego na urządzeniach mobilnych w trybie offline/online. W tym roku oprócz dedykowanych urządzeń MobiReg firma wprowadziła oprogramowanie pracujące bez stałego dostępu do internetu na tabletach lub telefonach z systemem Android. Obecnie rozwiązanie edziennika MobiReg posiada kilkaset szkół w Polsce.


Szkoły biorące udział w projekcie otrzymają dodatkowo 300zł rabatu na tablicę interaktywną lub Testico (Interaktywny System Weryfikacji Wiedzy).
Zgłoszenie szkoły oraz więcej informacji na www.dreamtec.pl/projekt


 

Dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !