Strony statyczne

Dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !

MultimediawSzkole.pl – portal przydatny nie tylko w Cyfrowej Szkole

Data dodania: 2012-06-26 11:38:46

Pilotaż rządowego programu „Cyfrowa Szkoła” trwa. Rośnie zainteresowanie sprzętem, który może być objęty dofinansowaniem. Wybór nie będzie łatwy zwłaszcza, że dostawcy prześcigają się w tworzeniu ciekawych propozycji. Należy z nich korzystać, ale podstawą wyboru nie powinna być wyłącznie cena. Należy zdefiniować potrzeby, przeanalizować warunki, a także dokładnie sprawdzić koszty, także te eksploatacyjne, które potrafią być nieprzyjemną niespodzianką.

 ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Warto znaleźć dostawcę, który zapewni nie tylko właściwie skonfigurowany sprzęt w atrakcyjnej cenie, ale także szkolenia i instalację. Wyłącznie prawidłowa instalacja umożliwia wygodną i właściwą eksploatację. Znakomicie, jeśli dostawca będzie w pobliżu tak, aby można było skorzystać z jego pomocy w razie potrzeby.


Bliższe informacje na temat dostawców, sprzętu różnych marek oraz programu „Cyfrowa Szkoła” można znaleźć na portalu www.multimediawszkole.pl. Portal już po raz drugi jest współorganizatorem konkursu „Umiem Uczyć Nowocześnie”, w którym nieodpłatnie można przetestować wizualizer i stworzyć ciekawe zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Wizualizer – małe urządzenie o ogromnych możliwościachwizualizer
Podstawowym atutem wizualizerów jest łatwość i prostota obsługi. Wynika to z faktu, że mamy do czynienia z kamerą cyfrową na ramieniu z interfejsem bardzo przyjaznym użytkownikowi. Każdy wizualizer musi być podłączony do jakiegoś źródła obrazu – może to być – projektor skierowany na tablicę (interaktywną albo suchościeralną) lub ekran czy ścianę, może to być też telewizor albo monitor.
Wizualizery różnią się wyglądem i funkcjami. Te najprostsze posiadają tzw. „gęsią szyję” np. Lumens DC120, bardziej zaawansowane dodatkowo mają zewnętrzne oświetlenie oraz pulpit do wyświetlania folii lub przeźroczy. Bywa również, że dołączone jest do nich w zestawie interaktywne oprogramowanie dające ogromne możliwości edycji (np. AVer F50).
Wizualizer Lumens DC120 w połączeniu z bezprzewodową przystawką DC-A11 jest bardzo wygodnym i efektywnym narzędziem dla nauczycieli – umożliwia prezentowanie na ekranie szczegółów, np. doświadczeń z dowolnego miejsca sali czy nawet z przyszkolnego ogródka. Rozwiązanie to zostało nagrodzone na targach BETT 2012.
Każdy nauczyciel biorący udział w konkursie, który chce zrealizować zadanie konkursowe „Umiem Uczyć Nowocześnie” ma możliwość wypożyczyć wizualizer na 21 dni (bliższe informacje: www.multimediawszkole.pl)

Oprogramowanie do tablic interaktywnych i nie tylko
Oprogramowanie RM Easiteach Next Generation w polskiej wersji językowej to przede wszystkim niesłychana łatwości obsługi. Tylko w 2011 roku na świecie sprzedało się 350.000 licencji. Można go używać na tablicy interaktywnej każdego producenta oraz na innych urządzeniach, np. projektorach interaktywnych. Szkoła w ten sposób uniezależnia się od technologii sprzętowych, mogąc przez lata używać programu na nowych urządzeniach. W sytuacji jeśli jednostka ma kilka tablic interaktywnych różnych producentów – możliwe jest używanie wszędzie tego samego oprogramowania, a przez to ujednolicenie funkcji i sposobu obsługi.


Nowość – tablice interaktywne LCD - CTouch
Rewolucjonizującą nowością są tablice interaktywne LCD – CTouch. Są one urządzeniami samodzielnymi, które nie potrzebują do prawidłowego funkcjonowania projektorów. Powstały na bazie tradycyjnego monitora LCD i umożliwiają nie tylko wyświetlanie dowolnych obrazów z komputera czy DVD, ale również wszystkie operacje charakterystyczne dla tradycyjnych tablic interaktywnych. To połączenie doskonałej jasności i ostrości bez względu na warunki oświetlenia, bezpieczeństwo dla oczu dziecka i nauczyciela, żywotność 50.000 godzin i brak kosztów wymiany lamp. To technologia przyszłości.


Casio – projektor bez kosztów eksploatacyjnych

Projektory korzystające z technologii Laser&LED marki Casio nie mają tradycyjnych, rtęciowych lamp wyładowczych. Zastąpiono je diodami elektroluminescencyjnymi (LED) wspartymi laserem. Projektory CASIO nie tylko mają znakomitą jasność (od 2500 ANSI lm do 4000 ANSI Im), ale mogą pracować do 20.000h bez konieczności wymiany źródła światła. Dodatkowo - dla sektora edukacyjnego - są objęte zdecydowanie najdłuższą na rynku gwarancją na źródło światła – 5 lat / 10 000h. Koszt ich zakupu jest wyższy niż standardowego projektora o podobnych parametrach, jednak jak informuje producent - zwraca się na przestrzeni 5 lat użytkowania w postaci 3-4 razy niższych kosztów całkowitych. Można to sprawdzić używając kalkulatora oszczędności na stronie www.bezlampowe.pl.

Portal, który pomoże w wyborze
MultimediawSzkole.pl to portal, który dostarcza wiedzy na temat sprzętu dedykowanego dla szkół, konfiguracji oraz technologii. Wspiera w dokonywaniu wyborów, wskazuje rozwiązania oraz wspomaga nauczycieli na różnych polach. Animuje konkursy i akcje oraz aranżuje aktywności, które pomagają poznać świat nowoczesnych technologii bez, których dzisiejsza szkoła już nie może się obyć.


 

Dostęp do pełnej treści artykułu tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !