Pakiet książek

Rozwój kompetencji emocjonalno-społecznych dzieci

W pakiecie taniej!
149,70 zł brutto
99,00 zł brutto
crop_portrait
Format książek: A4
web_stories
Liczba stron: 50, 44, 57
perm_identity
Dla kogo: nauczyciel, pedagog szkolny, psycholog, rodzic
accessibility
Grupa wiekowa: uczniowie szkoły podstawowej i ponadpodstawowej

„Rozwój kompetencji emocjonalno-społecznych dzieci w wieku szkolnym”

Emocje składają się na osobowość człowieka i podejmowane przez niego decyzje. Gdy nami „rządzą”, nie zawsze można mówić o szczęściu i zadowoleniu z życia. Wszystko zależy od tego, jakie emocje dominują w naszej strukturze i na ile im pozwalamy.

By móc samokontrolować swoje odczucia i decydować racjonalnie o podejmowanych wyborach, należy dokładnie zapoznać się z metodami wspomagającymi kompetencje emocjonalno-społeczne. Szczególnie jest to istotne na etapie wczesnoszkolnym, gdy dzieci poznają świat swoich emocji i doświadczają nowych bodźców.

Niniejsze opracowanie to zbiór pomocnych scenariuszy, które w prosty sposób uczą dzieci rozpoznawać swoje uczucia i analizować uczucia dobiegające z otoczenia. Mogą być dodatkiem do zajęć wyrównawczych, a część z ich elementów można na stałe wtłoczyć w program wychowawczo-edukacyjny.

„Wspieranie rozwoju emocjonalnego ucznia”

Publikacja, która przestawia metody i środki, za pomocą których możesz wspierać rozwój emocjonalny ucznia w wieku szkolnym. Dzięki niej łatwiej ocenisz, w jakiej sytuacji aktualnie znajdują się Twoi uczniowie i czego potrzebują, by czuć się bezpiecznie.

Uczeń ma już świadomość swoich uczuć i emocji, zna ich wpływ na swoje zachowanie, choć nie zawsze potrafi sobie z nimi poradzić i wciąż jeszcze uczy się reguł. Dzięki tej książce poznasz wpływ muzyki na dziecięcy rozwój poznawczy, dowiesz się, w jaki sposób może Ci przyjść z pomocą metoda Integracji Sensorycznej i Terapia Ręki, co zrobić, by poradzić sobie z narastającym problemem szkolnej przemocy i jaki wpływ na zdrowie psychiczne Twoich uczniów ma rozwój technologiczny. W publikacji przedstawione są także ćwiczenia wspierające wieloaspektowy rozwój ucznia.

„Zajęcia z uczniami rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne”

Nawiązywanie relacji z rówieśnikami czy otoczeniem nie zawsze jest łatwe. Wszystko zależne jest od osobowości i usposobienia danej osoby, jej środowiska i wychowania, jakie otrzymała. Brak jednak relacji społecznych może mocno oddziaływać na życie rozwijającego się dziecka i jego dorosłe funkcjonowanie. Od kompetencji emocjonalno-społecznych zależy zadowolenie życiowe, sukcesy zawodowe, wybór partnera czy trafne podejmowanie wszelkich decyzji.

Opracowane w publikacji scenariusze stanowią wsparcie edukacyjne dla nauczycieli, dzięki którym będą mogli wspomóc uczniów w uporaniu się z trudnymi emocjami, zaburzającymi ich prawidłowy rozwój oraz naukę.

Patroni