Fotografia główna

Patronat:

WEBINAR ONLINE
Zabawy relaksacyjne dla dzieci na zajęciach terapeutycznych

Zapraszamy Cię do uczestnictwa w webinarium, które poprowadzi Justyna Kapuścińską-Kozakiewicz, nauczycielka, pedagożka i terapeutka.

26 lutego | godz. 19:30

W dynamicznym otoczeniu, w którym dzieci są nieustannie bombardowane bodźcami, kluczowym elementem ich harmonijnego rozwoju staje się umiejętność relaksacji i wyciszenia. Zabawy relaksacyjne dla dzieci pomagają lepiej radzić sobie z trudnymi emocjami, stresem oraz problemami związanymi z koncentracją, czy nadpobudliwością psychoruchową. Są idealnym narzędziem do zwiększenia uważności, świadomości siebie i swojego ciała. Dlatego idealnie sprawdzą się u dzieci bardzo pobudzonych, wycofanych, z niepełnosprawnością intelektualną lub takich, które mają trudności z uczeniem się.

Dołącz do wydarzenia, aby zgłębić tajniki zabaw relaksacyjno-wyciszających, które przyczynia się do zwiększenia koncentracji, spokoju, i pozytywnego postrzegania otaczającego świata przez najmłodszych.

Dlaczego warto?

 1. W naszym szkoleniu skupimy się na praktycznej analizie różnorodnych zabaw i aktywności relaksacyjnych, dostosowując je do konkretnych przypadków dzieci o różnych potrzebach i trudnościach.
 2. Odkryjesz tajniki aktywnego relaksu, dowiesz się, jak skutecznie zastosować ćwiczenia relaksacyjne, przygotować zajęcia, i przeprowadzić terapię z dziećmi w różnym wieku.
 3. Dowiesz się, jak wykorzystać efektywne techniki pracy z dziećmi, aby wspierać ich rozwój emocjonalny, zwiększać samoakceptację, i rozwijać umiejętność radzenia sobie ze stresem.
 4. Skorzystasz z praktycznej wiedzy doświadczonego pedagoga i terapeuty, który podzieli się z Tobą konkretnymi przykładami zabaw i aktywności z własnej praktyki.
 5. Zyskasz konkretne narzędzia i techniki, które umożliwią Ci skuteczne wspieranie dzieci w procesie terapeutycznym, co z kolei przyczyni się do niwelowania ich problemów i trudności w przyszłości.

Dla kogo?
 

Webinar skierowany jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, pedagogów, specjalistów terapii pedagogicznej, psychologów, wychowawców, przedmiotowców oraz rodziców dzieci z różnego rodzaju trudnościami, problemami szkolnymi.

Program szkolenia:

 

 1. Działania podejmowane przed rozpoczęciem procesu terapeutycznego — sposoby rozpoznania trudności u dzieci, znaczenie właściwiej diagnozy.
 2. Jak poznać dziecko i jego umiejętności? Wywiad, kwestionariusz oraz obserwacja podopiecznego i podejmowanych przez niego aktywności.
 3. Znaczenie zabawy dla rozwoju dziecka — przykłady zabaw dla dzieci dostosowane do różnych grup wiekowych.
 4. Jakie ćwiczenia i aktywności można zaproponować dziecku na początku zajęć? Po co wyciszamy lub pobudzamy dziecko oraz kiedy to robimy?
 5. Jak planować zajęcia uwzględniając indywidualne potrzeby i stopień pobudzenia dziecka?
 6. Jak wyciszyć dziecko z ADHD? Praktyczne wskazówki i przykłady.
 7. Studium przypadku dziecka pobudzonego i wycofanego — zabawy do wykorzystywania na zajęciach grupowych i indywidualnych.
 8. Ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci z autyzmem. Skuteczne narzędzia do regulowania emocji i napięcia.
 9. Przykłady ćwiczeń relaksacyjnych dla dzieci z praktyki doświadczonego terapeuty i pedagoga w tym m.in.: masaż dociskowy, ścieżki dotykowe, zabawy słuchowe, treningi autogenne, zabawy pobudzające, np. przeskakiwanie przez przeszkody, siłowanie się, zabawy na huśtawkach, tory przeszkód.

 

Dołącz do wydarzenia, aby:

Poznać różnorodne zabawy relaksacyjne dla dzieci, dzięki czemu urozmaicisz prowadzone przez siebie zajęcia terapeutyczne

Dowiedzieć się, jakie znaczenie ma zabawa dla rozwoju dziecka i jak wpływa na jego codzienne funkcjonowanie

Zyskać 10 ćwiczeń relaksacyjnych dla dzieci zarówno w wieku przedszkolnym jak i wczesnoszkolnym

Otrzymać wskazówki pomocne do właściwego rozpoznania potrzeb, możliwości i problemów dziecka

Zaznajomić się z konkretnymi przypadkami dzieci biorących udział w procesie terapeutycznym i dowiedzieć się, jakie działania zostały podjęte w pracy z nimi

Zdobyć narzędzia, wskazówki i ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci z ADHD

Nauczyć się, w jaki sposób rozpoznać zainteresowania dziecka i wykorzystać je w codziennym procesie terapeutycznym

Wykorzystywać zabawy i ćwiczenia relaksacyjne dla dzieci do rozwijania koncentracji, pewności siebie i uważności na co dzień

Z BILETEM PREMIUM MOŻESZ WIĘCEJ

Wybierz bilet PREMIUM aby otrzymać dodatkowo dostęp do:

okładka
okładka
okładka

Justyna Kapuścińska-Kozakiewicz

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zawodu nauczyciel i pedagog, z zamiłowania i powołania terapeuta. Ukończyła studia z zakresu terapii pedagogicznej i terapii integracji sensorycznej oraz liczne szkolenia, m.in. terapię ręki. Właścicielka gabinetu terapeutycznego Zmysłek Centrum Rozwoju i Wsparcia Dziecka, w którym prowadzi również liczne szkolenia dot. dzieci i pracy z nimi. Pisze artykuły związane z pedagogiką, terapią pedagogiczną, nauczaniem i integracją sensoryczną.

 

Co otrzymujesz w cenie szkolenia?

Szkolenie online

60 minut szkolenia, podczas którego poznasz skuteczne zabawy relaksacyjne dla dzieci na zajęciach terapeutycznych

Imienny certyfikat poświadczający uczestnictwo w szkoleniu

Certyfikat ukończenia szkolenia potwierdzający Twoje nowe kompetencje i umiejętności.

Dostęp do nagrania lifetime

Nie możesz wziąć udziału w szkoleniu? Potrzebujesz czasu, aby przeanalizować nagranie? Możesz wracać i oglądać materiał dowolną ilość razy.

Rabaty i zniżki w naszej księgarni

W dniu wydarzenia czekają na Ciebie specjalne zniżki i promocje na cały asortyment na literka.pl

WEBINAR

Zabawy relaksacyjne dla dzieci na zajęciach terapeutycznych

Wybierz typ uczestnictwa:

BILET BASIC

WEBINAR

Dla pierwszych 50 osób
99 zł

79
 • Udział w webinarze „Zabawy relaksacyjne dla dzieci na zajęciach terapeutycznych” + dostęp lifetime do nagrania
 • Imienny certyfikat
 • Ebook „Relaksacja i wyciszenie w przedszkolu” w prezencie
 • Dostęp lifetime do szkolenia online „Dziecko z ADHD - wybrane strategie pracy z dzieckiem z nadpobudliwością psychoruchową” + imienny certyfikat
 • Ebook „Wielozmysłowe poznawanie świata” w prezencie

Bilet PREMIUM

WEBINAR

W PROMOCJI
198 zł

99 zł brutto
 • Udział w webinarze „Zabawy relaksacyjne dla dzieci na zajęciach terapeutycznych” + dostęp lifetime do nagrania
 • Imienny certyfikat
 • Ebook „Relaksacja i wyciszenie w przedszkolu” w prezencie
 • Dostęp lifetime do szkolenia online „Dziecko z ADHD - wybrane strategie pracy z dzieckiem z nadpobudliwością psychoruchową” + imienny certyfikat
 • Ebook „Wielozmysłowe poznawanie świata” w prezencie

Ważne informacje organizacyjne:

 • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie  link do transmisji.
  Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM. Jeśli chcesz dostać przypomnienie smsem — zostaw nam numer telefonu.
 • Transmisja potrwa ok. 1h.
 • W przypadku biletów VIP obowiązuje przedpłata – certyfikat do pobrania i samodzielnego wydruku dostępny jest po zaksięgowaniu płatności w dniu wydarzenia po zalogowaniu na https://www.literka.pl/login/ w zakładce "Moje certyfikaty". Dostęp do ebooków otrzymasz zaraz po uregulowaniu płatności online - do pobrania po zalogowaniu na: https://www.literka.pl/login/ w zakładce "Moje pliki".

Bezpłatny udział

Wypełnij poniższy formularz,
by odebrać swój darmowy bilet na wydarzenie.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16