5 książek psychologicznych, które warto przeczytać

Szukasz pomocy na życiowym zakręcie lub motywacji do samodoskonalenia? Najlepsze książki psychologiczne dostarczą Ci cennej wiedzy, która w połączeniu z Twoim zaangażowaniem i chęcią realnej zmiany zaprowadzi Cię prosto do celu! Sprawdź nasze propozycje i wybierz poradniki psychologiczne, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom.

James Clear, "Atomowe nawyki"

Zacznij od drobnych zmian, by sięgnąć po wielkie cele: bestsellerowy poradnik psychologiczny Jamesa Cleara pokaże Ci, jak skutecznie pozbyć się złych przyzwyczajeń i zastąpić je nowymi, korzystnymi nawykami. Niezależnie od tego, co chcesz osiągnąć - nauczyć się nowego języka, zrzucić kilka kilogramów, zrobić biegową życiówkę - model formowania nawyków pomoże Ci w codziennej konsekwentnej pracy nad dążeniem do najlepszej wersji siebie.

 

Poradniki psychologiczne znajdziesz pod adresem: książki psychologiczne - tatnis.pl. Poznaj inne polecane propozycje z tej kategorii:

Hal Elrod, "Fenomen poranka. Jak zmienić swoje życie"

Im lepiej wykorzystasz poranek, tym bardziej efektywnie i w pozytywnym nastroju spędzisz cały dzień. Hal Elrod proponuje w tym celu 6 uniwersalnych praktyk, których regularne stosowanie przekłada się na rozwój intelektualnego potencjału, wzrost motywacji do działania i satysfakcji z życia. Niezależnie od tego, czy jesteś skowronkiem, czy sową - metoda autora pozwoli Ci szczerze pokochać poranki!

Marshall B. Rosenberg, "Porozumienie bez przemocy"

Autor poradnika - amerykański psycholog, specjalista w dziedzinie mediacji - proponuje model komunikowania się oparty na uwadze i szacunku dla potrzeb obu stron dyskusji, bez jakichkolwiek przejawów agresji fizycznej, psychicznej i werbalnej. Metoda porozumienia bez przemocy sprawdza się we wszystkich relacjach międzyludzkich - w rodzinie, związku, pracy zawodowej - dlatego warto poznać ją bliżej i wykorzystywać w konstruktywnym dialogu na co dzień.

Gabor i Daniel Mate, "Mit normalności"

Wybitny amerykański psychiatra i jego syn oddają do rąk czytelników wspólną publikację, poświęconą zależności między traumą, stresem i presją współczesnego życia a zdrowiem fizycznym oraz psychicznym. Autorzy szukają odpowiedzi na pytanie: co w obszarze zdrowia jest uznawane za “normalne”, a co tak naprawdę powinno być normą? Lektura pokaże Ci, jak dbać o ciało i umysł holistycznie, z dbałością o wszystkie aspekty życia.

Joanna Flis, "Co ze mną nie tak?"

Uczucie niespełnienia towarzyszy wielu ludziom; mimo udanego życia prywatnego, kariery zawodowej i pasji wciąż pragniemy czegoś więcej, a codzienność nie przynosi nam szczęścia. Joanna Flis widzi źródło tego problemu w “dziurawym koszyku potrzeb”, czyli brakach emocjonalnych nabytych w dzieciństwie. Lektura poradnika to pierwszy krok do pozbycia się ograniczeń na drodze do spełnienia: z książki dowiesz się, jak doświadczenia z dzieciństwa wpływają na dorosłość i jak skutecznie zaopiekować się samym sobą.