Pakiet PDF

Pakiet uważność

W pakiecie taniej!
zł brutto
crop_portrait
Format książek: PDF
web_stories
Działy: emocje i lęki, pedagogika specjalna
perm_identity
Dla kogo: nauczyciele, pedagodzy, rodzice, opiekunowie
accessibility
Grupa wiekowa: dzieci wieku przedszkolnego i szkolnego

Trening uważności w pracy z dziećmi i młodzieżą

Mindfulness to coraz popularniejsze metody radzenia sobie z trudami dnia codziennego. Dlaczego? Bo są niezwykle skuteczne. Trening uważności wspiera samorozwój i samodoskonalenie oraz pozwala koncentrować się na tym, na czym w danej chwili chcemy. Emocje, problemy, a także liczne obowiązki sprawiają, że nasze dostrzeganie pozytywów i “lepszej strony sytuacji” nie tylko nie jest łatwe, ale niekiedy wręcz niemożliwe. Dzięki odpowiednio dobranym technikom uważności możesz zadbać o kondycję emocjonalną i fizyczną swoich dzieci, które im szybciej nauczą się kontroli swoich myśli, uczuć, czy postrzegania świata, tym szybciej staną się zadowolonymi z życia ludźmi.

W opracowaniu znajdziesz 12 autorskich propozycji zabaw, które możesz z łatwością przeprowadzić ze swoim dzieckiem w czasie zabawy oraz dwa scenariusze zajęć dla nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych, dzięki czemu wychowawcy będą mogli wprowadzić kluczowe wątki mindfulness do codziennych lekcji.

Gry i zabawy terapeutyczne dla dzieci i młodzieży

Zasady, reguły i formy funkcjonowania świata – jak zaprezentować je wszystkie najmłodszym? Poprzez zabawę! Pamiętała o tym Małgorzata Łoskot, autorka opracowania o niezwykle bogatym doświadczeniu pedagogicznym. W książce zaprezentowała ćwiczenia w formie zabawy, które wspomagają wielotorowy rozwój dziecka, skupiając się na jego strefie emocjonalnej, funkcjach poznawczych, metodach integracji i relaksu.

Dzięki temu opracowaniu w łatwy sposób zademonstrujesz dzieciom jak radzić sobie z emocjami i wyrażać swoje myśli oraz uczucia w prawidłowy sposób.