Pakiet książek

Dziecko z autyzmem

W pakiecie taniej!
109,80 zł brutto
69,00 zł brutto
crop_portrait
Format książek: A4
web_stories
Liczba stron: 88, 72
perm_identity
Dla kogo: nauczyciel, rodzic, terapeuta
accessibility
Grupa wiekowa: dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym

„Dziecko z autyzmem i zespołem Aspergera w przedszkolu i w domu”

W książce znajdziesz 70 stron praktycznych treści opracowanych pod kątem potrzeb nauczycieli, terapeutów behawioralnych, pedagogów i rodziców dzieci z autyzmem i ZA oraz ponad 30 zabaw i ćwiczeń do wykorzystania w domu i przedszkolu.

Pozycja w sposób precyzyjny opisuje podstawy pracy z takimi dziećmi, informuje, czego należy się wystrzegać, by osiągnąć sukces terapeutyczny oraz pokazuje, kiedy mogą pojawiać się sytuacje problemowe i jak możemy im zaradzić.

Dziś poznaliśmy już specyfikę spektrum na tyle, że możemy pomóc dziecku w jego rozwoju za pomocą znanych i zbadanych naukowo metod, takich jak stosowana analiza zachowania. Ta książka może być pomocna szczególnie na początku pracy, gdy gubimy się w gąszczu wskazówek i porad. Pomaga je usystematyzować i sprawia, że potrafimy pomóc dziecku, z którym pracujemy.

„Autyzm. Ćwiczenia logopedyczne do pracy z dziećmi”

W książce znajdziesz 10 scenariuszy i ponad 70 stron do terapii logopedycznej dziecka z autyzmem w przedziale wiekowym 3-5 lat. Scenariusze są dostosowane dla dzieci z cechami spektrum autyzmu oraz z autyzmem.

Książka to opracowane przez ekspertów - logopedów zestawy ćwiczeń do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, to gotowe pomysły na realizację atrakcyjnych zajęć wspierających terapię logopedyczną podopiecznych z autyzmem.

Celem nadrzędnym jest rozwijanie mowy oraz usprawnianie kompetencji komunikacyjnych dziecka, rozwijanie samoświadomości i świadomości przestrzeni, stymulowanie wczesnego języka recepcyjnego i ekspresyjnego, budowanie poczucia bezpieczeństwa, motywowanie do podejmowania współdziałania, komunikowania się, motywowanie o realizacji spontanicznych wypowiedzi.

Patroni