Zimowy niezbędnik dla dzieci – kolorowa czapka merino

Zima to okres częstych zachorowań, warto więc przeciwdziałać i poszukać sposobu, by uchronić dziecko przed chorobą. Wybór odpowiedniej czapki dla dziecka z pewnością pomoże. Nie od dziś bowiem wiadomo, że dzieci nie lubią noszenia czapek i często je ściągają, gdy dorośli nie widzę. Wybierzcie więc taki model, by dziecko nosiło go z przyjemnością.

Wygodna czapka merino – dopasuj ją do potrzeb

Pierwszą i najważniejszą zasadą w doborze czapki, która nie będzie zdejmowana, jest wybór takiego modelu, który będzie komfortowy dla dziecka i który mu się spodoba. Ważny jest więc:

  • rozmiar czapki,
  • fason,
  • surowiec wykonania,
  • wygląd modelu.

Przy uwzględnieniu tych parametrów powinno się udać znaleźć model, który zaakceptuje i rodzic i dziecko. Tak wybrana czapka będzie towarzyszyć malcowi i nie będzie się jej pozbywać zaraz po tym, jak zniknie z pola widzenia rodzica. Często bowiem czapka jest niewygodna lub zwyczajnie się dziecku nie podoba, dlatego ją ściąga.

Rozmiar czapki – jak wybrać?

Oczywiście najprostszym sposobem znalezienia odpowiedniego rozmiaru czapki jest jej przymierzenie. I jest to także najpewniejszy sposób. Jednak dziś w dobie zakupów internetowych nie zawsze jest to możliwe. Jeśli więc nie możemy przymierzyć dziecku wybranego modelu, kierujmy się tabelami rozmiarów, które powinny znajdować się przy każdym produkcie w sprzedaży online. Może się także przydać informacja o sugerowanym wieku, na jaki dany model jest przeznaczony. Jednak wiadomo, że dzieci są różne, a przedział wiekowy nie zawsze odzwierciedla rzeczywiste wymiary malucha. Warto więc tak wybraną czapkę porównać jeszcze z wymiarami z opisu. Często będzie to obwód głowy, ewentualnie szerokość i wysokość. Te parametry pomogą wybrać pasujący fason.

Fason czapki na zimę

Wybór fasonu czapki zimowej zależy w dużej mierze od wieku dziecka. Dla najmłodszych najlepsze będą modele zawiązywane pod szyją, które uchronią przed spadaniem i zgubieniem nakrycia głowy. Sprawdzą się także czapki kominiarki, które przy okazji zastąpią szalik. Czapki mogą różnić się wyglądem, mogą posiadać wywinięcie u dołu, ozdobny pompon czy różnić się grubością splotu. Wszystko zależy od rodzaju czapki. Najważniejsze jednak, by był to ciepły i wygodny model. Idealnie sprawdzają się czapki merino. Nie tylko wyglądają modnie, co dla starszych dzieci ma już znaczenie, ale spełniają wszystkie kryteria dobrej czapki zimowej.

Surowiec wykonania – czapka z wełny merino

Czapka merino, którą polecamy dla dzieci, wykonana została z miękkiej i delikatnej wełny owiec merynosów. To jej największa zaleta. Mimo iż posiada wszelkie zalety wełny, nie gryzie i nie drapie. To jeden z częstych powodów, dla których dzieci zdejmują swoje czapki. Czapka merino jest miękka, ciepła, doskonale chroni przed przegrzaniem i wychłodzeniem, ponieważ posiada właściwości termoregulacyjne. Jest odpowiednia nawet dla delikatnej, dziecięcej skóry. Do tego łatwo utrzymać ją w czystości.

Kolorowa czapka merino zapewni modny wygląd

Jak już wspomnieliśmy, nieco starsze dzieci zaczynają przykładać uwagę do wyglądu swojej czapki i jeśli się im ona nie spodoba, będą ją ściągać. By temu zapobiec, warto wybrać modny fason i oryginalny kolor. Komfortowe czapki merino dostępne są w wielu kolorach, w tym w modnych barwach, które dzieci uwielbiają. Jeśli same wybiorą kolor, który najbardziej im się podoba, powinno to uchronić przed unikaniem zakładania czapki. Modele z wełny merino szybko skradną dziecięce serca, ciepłe i przyjemne czapki staną się ulubionymi modelami w garderobie.