Na co zwrócić uwagę kupując laptopa za bon dla nauczyciela?

Laptop za bon nauczyciela - wkrótce wielu nauczycieli będzie mogło skorzystać z dofinansowania o wartości 2500 złotych. Możemy dzięki temu wyposażyć się w laptopa do tej ceny zupełnie za darmo. Czasem dobrą opcją będzie też dopłata - ze środków własnych lub rozłożona na raty. Niezależnie od tego należy jednak spełnić kilka warunków, aby móc kupić laptopa za bon. O czym powinniśmy więc pamiętać?

Minimalne wymagania sprzętowe laptopa dla nauczyciela

Wartość bonu to 2,5 tysiąca złotych. Do tej sumy nauczyciele i pracownicy pedagogiczni posiadający bon nie muszą ponosić żadnych kosztów zakupu laptopa. Jaki laptop dla nauczyciela wybrać? Na rynku znajdziemy dziś naprawdę wiele modeli laptopów. Produkują je różne firmy, mogą mieć różną specyfikację i oczywiście cenę. Laptop dla nauczyciela musi jednak spełniać pewne wymagania sprzętowe, w przeciwnym wypadku realizacja bonu nie będzie możliwa. Minimalne wymagania sprzętowe laptopa dla nauczyciela dotyczą jego wydajności, a także funkcjonalności:

 • co najmniej 1200 punktów w benchmarku CrossMark (ten warunek spełnią np. nowoczesne laptopy z procesorami Intel Core i5)
 • 8 GB pamięci operacyjnej RAM lub więcej
 • dysk SSD o pojemności co najmniej 256 GB
 • rozdzielczość ekranu co najmniej FHD
 • ekran 13” lub większy
 • wag do 2,5 kg
 • co najmniej dwa złącza komunikacyjne (np. USB, USB typu C), w tym co najmniej jedno do przesyłania sygnału obrazu (HDMI, itp.)
 • bateria pozwalająca na pracę przez 6 godzin lub dłużej
 • klawiatura QWERTY
 • łączność Wi-Fi i Bluetooth
 • kamera internetowa, głośniki i mikrofon
 • zabezpieczenia dostępu do danych - moduł TPM
 • dopuszczenie do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej
 • zainstalowany system operacyjny po polsku (64-bitowy)
 • 36 miesięcy gwarancji producenta

Sprzęt musi być nowy, nieużywany, zapakowany fabrycznie. W zestawie poza laptopem z gładzikiem lub myszką musimy dostać zasilacz z “polską” wtyczką. W cenie do 2500 złotych bez trudu znajdziemy sprzęt, który spełni wszystkie powyższe wymagania. Jeśli dobrze poszukamy, możemy liczyć na jeszcze lepsze parametry laptopa dla nauczycieli - na przykład 16 GB RAM i dysk o pojemności 512 GB.

Sprzęt spełniający minimalne wymagania sprzętowe laptopa za bon dla nauczycieli będzie działał sprawnie i szybko we wszystkich podstawowych zadaniach. Jeśli natomiast zależy Ci na lepszej wydajności (na przykład w grach lub wymagających aplikacjach - montaż filmów, projektowanie grafiki, itp.), możesz kupić droższy sprzęt. Wtedy dopłatę możesz rozbić na raty 0%, choć tylko w dobrych sklepach (np. Komputronik).

Więcej o bonie dla nauczyciela dowiesz się z: https://www.komputronik.pl/informacje/bon-na-laptop-dla-nauczyciela-dla-kogo-dofinansowanie/

Zakup tylko w sklepie z listy rządowej

Wiemy już, że laptop dla nauczyciela musi spełniać pewne minimalne wymagania techniczne. Ważne jest również miejsce realizacji bonu. Sprzedawców, u których będzie to możliwe jest wielu. Ich listę znajdziesz na rządowej stronie. Gdzie zrealizować bon na laptopa: https://laptopdlanauczyciela.gov.pl/wyszukiwarka . Warto wybrać sprawdzonego sprzedawcę. To dla nas gwarancja, że transakcja przebiegnie bezproblemowo i sprawnie. Jednym z polecanych sklepów, gdzie możesz wykorzystać bon na laptopa jest Komputronik. Dlaczego warto wybrać tego sprzedawcę?

Komputronik to sieć salonów stacjonarnych z oddziałami w całej Polsce. Możesz w nich liczyć na pomoc doradców Klienta. Komputronik to także duży i nowoczesny sklep internetowy, gdzie sprzęt kupisz z darmową wysyłką, a Twoja paczka dotrze do Ciebie błyskawicznie i dobrze zapakowana. Dodatkowo w Komputronik na nauczycieli czekają takie benefity, jak:

 • pakiet korzyści za 1 zł - jeden z kilku bonusów o wartości 250 złotych do wyboru (np. drukarka ze skanerem i Wi-Fi marki HP lub opieka zdalnego informatyka przez rok od zakupu)
 • darmowa wysyłka
 • raty 0%, które przydadzą się podczas zakupu laptopa dla nauczyciela w cenie ponad 2500 złotych
 • możliwość znalezienia przydatnych akcesoriów i dodatków w ogromnej ofercie sklepu Komputronik

Laptop kup pod siebie i swoje wymagania

Wielu nauczycieli po otrzymaniu bonu na zakup laptopa rusza do sklepu, wybierając jeden z dostępnych modeli. Warto natomiast zastanowić się nad tym, co jest dla Ciebie najważniejsze. Kompaktowe rozmiary i niska waga laptopa 13”, a może duży i czytelny ekran 16”? Jak najlepsza wydajność, czy maksymalnie długi czas pracy na jednym ładowaniu? Lepsza jakość wykonania obudowy i trwałość kosztem słabszej specyfikacji laptopa - a może odwrotnie? Jest wiele parametrów, na które warto zwrócić uwagę. Wtedy masz gwarancję, że dokonujesz właściwego wyboru, a laptop spełni oczekiwania. Osoby mające spore wymagania, na przykład oczekujące uruchomienia najnowszych gier, powinny rozważyć dopłatę do mocniejszego sprzętu.

Dowiedz się więcej o wyborze laptopa dla nauczyciela: https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-laptop-dla-nauczyciela/ .