Fotografia główna

Patronat:

CERTYFIKOWANE SZKOLENIE ONLINE DLA NAUCZYCIELI
Wpływ zaburzeń integracji sensorycznej na emocje dziecka i relacje z rówieśnikami

Zapraszamy Cię do uczestnictwa w webinarium prowadzonym przez Justynę Kapuścińską-Kozakiewicz, nauczyciela, pedagoga i terapeutę oraz właścicielkę gabinetu terapeutycznego Zmysłek Centrum Rozwoju i Wsparcia Dziecka.

23 stycznia | godz. 19:30

Odkryj tajniki stymulujących zabaw sensorycznych!
W dzisiejszych czasach SI to zagadnienie, które nabiera szczególnego znaczenia zwłaszcza kiedy wiele dzieci zmaga się z zaburzeniami w tym obszarze. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice mogą jednak odegrać kluczową rolę we wsparciu procesów integracji sensorycznej. Dołącz do wydarzenia, aby dowiedzieć się, jak wprowadzić te innowacyjne metody w codzienną praktykę. Poznaj świat integracji sensorycznej i zapewnij swojemu dziecku dostęp do harmonijnego rozwoju.

Agenda spotkania:

 

 1. Główne założenia integracji sensorycznej — neuroplastyczność, profil sensoryczny, reakcja adaptacyjna.
 2. Objawy zaburzeń integracji sensorycznej widoczne u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
 3. Jak diagnozować dzieci z zaburzeniami SI? Jakie techniki warto wykorzystać? Na co zwrócić szczególną uwagę?
 4. Objawy świadczące o przebodźcowaniu — sposoby pracy z dzieckiem mocno pobudzonym. Wpływ zaburzeń SI na emocje oraz relacje z rówieśnikami.
 5. Przykłady zabawy i aktywności z zakresu integracji sensorycznej, które można wykorzystać w codziennej pracy z dzieckiem w środowisku szkolnym i domowym.
 6. Środowisko przyjazne sensorycznej — założenia.

 

Dla kogo?
 

Webinar skierowany jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz klas 1-3, pedagogów, specjalistów terapii pedagogicznej, psychologów, wychowawców, przedmiotowców oraz rodziców dzieci.

Dołącz do wydarzenia, aby:

Dowiedzieć się, czym są zaburzenia integracji sensorycznej oraz jakie objawy powinny niepokoić rodziców i nauczycieli. Poznasz zabawy stymulujące wszystkie zmysły: dotyk, układ przedsionkowy, układ proprioceptywny, węch, smak, słuch, wzrok oraz układ interoceptywny.

Otrzymać wskazówki, jak postępować z dzieckiem z zaburzeniami integracji sensorycznej oraz jak interpretować niektóre jego zachowania. Zyskasz wiedzę na temat objawów przebodźcowania układu nerwowego i sposobów przeciwdziałania im. Dowiesz się, jak można wyciszyć dziecko przebodźcowane lub nadruchliwe.

Zdobyć efektywne techniki pracy wspomagające rozwój procesów integracji sensorycznej u dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym. Zapoznasz się z różnorodnymi metodami i aktywnościami, które można wykorzystać w codziennych działaniach oraz z prostymi pomocami służącymi do wspierania rozwoju dziecka. Dowiesz się, jakie pomoce można przygotować samodzielnie.

Zyskać wskazówki pomocne do rozpoznania zaburzeń integracji sensorycznej oraz do przeprowadzenia rozmowy z rodzicami i wskazania im odpowiednich kierunków działania. Dowiesz się, jakie kroki mogą podjąć rodzice w zakresie stymulacji domowej.

Nauczyć się, w jaki sposób zaburzenia integracji sensorycznej mogą wpływać na reakcje emocjonalne dziecka oraz umiejętności nawiązywania relacji z innymi osobami. Poznasz zasady przygotowywania przestrzeni przyjaznej sensorycznie dla dzieci.

Kup bilet VIP, aby otrzymać w prezencie ebook
"Koncepcja integracji sensorycznej jako czynnik stymulacji rozwojowej dziecka z deficytem psychoruchowym"

okładka

Justyna Kapuścińska-Kozakiewicz

Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Z zawodu nauczyciel i pedagog, z zamiłowania i powołania terapeuta. Ukończyła studia z zakresu terapii pedagogicznej i terapii integracji sensorycznej oraz liczne szkolenia, m.in. terapię ręki. Właścicielka gabinetu terapeutycznego Zmysłek Centrum Rozwoju i Wsparcia Dziecka, w którym prowadzi również liczne szkolenia dot. dzieci i pracy z nimi. Pisze artykuły związane z pedagogiką, terapią pedagogiczną, nauczaniem i integracją sensoryczną.

Co otrzymujesz w cenie szkolenia?

Szkolenie online

60 minut szkolenia, podczas którego poznasz wpływ zaburzeń integracji sensorycznej na emocje dziecka i relacje z rówieśnikami

Imienny certyfikat poświadczający uczestnictwo w szkoleniu

Certyfikat ukończenia szkolenia potwierdzający Twoje nowe kompetencje i umiejętności

Nielimitowany dostęp do nagrania

Nie możesz wziąć udziału w szkoleniu? Potrzebujesz czasu, aby przeanalizować nagranie? Możesz wracać i oglądać materiał dowolną ilość razy

Rabaty i zniżki w naszej księgarni

W dniu wydarzenia czekają na Ciebie specjalne zniżki i promocje na cały asortyment na literka.pl

Wybierz typ uczestnictwa:

UDZIAŁ BEZPŁATNY

0
 • Gwarancja uczestnictwa w webinarze prowadzonym przez doświadczoną i cenioną specjalistkę
 • Imienny certyfikat
 • Ebook w prezencie
 • Dostęp do nagrania lifetime

Bilet VIP

CERTYFIKOWANE SZKOLENIE ONLINE

Dla pierwszych 100 osób
99 zł

39 zł brutto
 • Gwarancja uczestnictwa w webinarze prowadzonym przez doświadczoną i cenioną specjalistkę
 • Imienny certyfikat
 • Ebook w prezencie
 • Dostęp do nagrania lifetime

Ważne informacje organizacyjne:

 • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie  link do transmisji.
  Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM. Jeśli chcesz dostać przypomnienie smsem — zostaw nam numer telefonu.
 • Transmisja potrwa ok. 1h.
 • W przypadku biletów VIP obowiązuje przedpłata – certyfikat do pobrania i samodzielnego wydruku dostępny jest po zaksięgowaniu płatności w dniu wydarzenia po zalogowaniu na https://www.literka.pl/login/ w zakładce "Moje certyfikaty". Dostęp do ebooków otrzymasz zaraz po uregulowaniu płatności online - do pobrania po zalogowaniu na: https://www.literka.pl/login/ w zakładce "Moje pliki".

Bezpłatny udział

Wypełnij poniższy formularz,
by odebrać swój darmowy bilet na wydarzenie.

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16