>Fotografia dziecka

Patronat:

5-DNIOWE WYZWANIE SENSORYCZNE
Zmysły na warsztat

Jak poprzez wakacyjne gry i zabawy wspierać integrację sensoryczną dziecka?

Dołącz do wyzwania sensorycznego “Zmysły na warsztat” i sprawdź, jak wspierać dziecko w rozwoju zmysłu wzroku, słuchu, węchu, smaku i dotyku.

Twoje dziecko ma problemy z nauką, nie może się skupić, jest nadpobudliwe? Po powrocie ze szkoły czy przedszkola jest zmęczone i skarży się, że jest za głośno? Nie lubi mycia i czesania włosów, obcinania paznokci, a metki zawsze trzeba wycinać? To czas, aby wypróbować metody, które przynoszą świetne efekty terapeutyczne.

Jak wskazują badania ponad 15% dzieci w Polsce wykazuje zaburzenia integracji sensorycznej*, które powodują problemy z harmonijnym rozwojem dziecka - napięciem mięśni, koordynacją ruchów, mowy, percepcji ciała, percepcji wzrokowej, słuchowej, uwagą, orientacją przestrzenną.

* Źródło: Polskie Stowarzyszenie Terapeutów Integracji Sensorycznej

Dołącz do 5 -dniowego wyzwania sensorycznego “Zmysły na warsztat” i sprawdź, jak poprzez zabawę i ćwiczenia wspomagać integrację sensoryczną dziecka.

Dołącz do wydarzenia, aby:

Nauczyć się kształtować nawyki, które uatrakcyjnią Wasze poranki, zmotywują do działania w środku dnia lub zachęcą do wieczornych aktywności

Dowiedzieć się, jak skutecznie oddziaływać na 5 układów sensorycznych: wzrok, słuch, węch, smak i dotyk, układ przedsionkowy oraz proprioceptywny

Otrzymać praktyczne ćwiczenia do wykonania w pojedynkę, w grupie, w parze dziecko-dorosły.

Zyskać propozycje gotowych pytań i poleceń do zabawy z dzieckiem jako pretekst do wspólnych sensorycznych aktywności

Dla kogo jest to wyzwanie:

  • dla rodziców, którzy chcą zyskać propozycje gier i zabaw rozwijających integrację sensoryczną dziecka
  • dla nauczycieli, którzy elementy integracji sensorycznej chcą wprowadzić w praktykę codziennych zajęć
  • dla wszystkich osób, które chcą skupić się na doznaniach, które docierają do nas przez układy sensoryczne: wzrok, słuch, węch, smak i dotyk, układ przedsionkowy oraz proprioceptywny.

Jak będzie wyglądać wyzwanie

Wyzwanie trwa 5 dni, udział jest bezpłatny.

Przez 5 kolejnych dni po zapisie otrzymasz codziennie 1 ćwiczenie wpływające na rozwój integracji sensorycznej wraz z ciekawostką “czy wiesz, że”, dzięki którym dowiesz się, jak wspierać dziecko w codziennych sensorycznych aktywnościach.

Na wykonanie zadania poświęcisz 5 min - 10 min dziennie.

W ramach wyzwania otrzymasz także dostęp do filmu szkoleniowego

Dołącz do wyzwania

Pobudź swoje zmysły do działania

UDZIAŁ BEZPŁATNY

5-DNIOWE WYZWANIE
‌ 
 

Bilet VIP

CERTYFIKOWANE SZKOLENIE ONLINE

Dla pierwszych 50 osób
59 zł

  • Gwarancja uczestnictwa w webinarze prowadzonym przez doświadczoną i cenioną specjalistkę, autorkę książki „Neurodziennik. Codzienne ćwiczenia wspierające Twój mózg”
  • Imienny certyfikat
  • Ebook i e-wydanie „Charaktery”
  • 14-dniowy dostęp do nagrania

Ważne informacje organizacyjne:

  • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link do transmisji.
    Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM. Jeśli chcesz dostać przypomnienie smsem — zostaw nam numer telefonu.
  • Transmisja potrwa ok. 1h.
  • W przypadku biletów VIP obowiązuje przedpłata – certyfikat do pobrania i samodzielnego wydruku dostępny jest po zaksięgowaniu płatności w dniu wydarzenia po zalogowaniu na https://www.literka.pl/login/; dostęp do ebooków otrzymasz zaraz po uregulowaniu płatności online - do pobrania po zalogowaniu na: https://www.literka.pl/login/

Dołącz do wyzwania

5-DNIOWE WYZWANIE
Pobudź swoje zmysły do działania
Jak poprzez wakacyjne gry i zabawy wspierać integrację sensoryczną dziecka?

Czy wiesz, że:

  • Ruch „karmi mózg” - bieganie, podskoki, huśtanie, kołysanie, przytulanie, dotykanie, smakowanie sprzyja jego prawidłowemu rozwojowi i naturalnemu porządkowaniu bodźców.
  • Okres dzieciństwa to czas najintensywniejszego odkrywania świata, dlatego trzeba pozwolić dziecku na jego eksplorację.
  • Dzieci z ASD przejawiają wyraźne objawy zaburzeń SI. Wyniki badań wskazują, że u około 70 do 85 % dzieci z ASD rozpoznaje się zaburzenia SI.
  • Jeżeli dziecko ma problemy z odbiorem bodźców pochodzących ze zmysłów, mówimy o zaburzeniach przetwarzania sensorycznego.
  • Trudności w przetwarzaniu bodźców sensorycznych przekładają się na wzmożony wysiłek włożony w proces uczenia się, nabywania nowych umiejętności, także społecznych.
  • Dziecko uczestniczące w zajęciach terapii sensorycznej lepiej rozwija się pod względem psychoruchowym, lepiej też radzi sobie z integracją i porządkowaniem bodźców płynących ze świata zewnętrznego.
  • Przebywanie na świeżym powietrzu, tradycyjne „zabawy podwórkowe” doskonale stymulują zmysł równowagi, dotyku, czucia głębokiego, umożliwiają interakcje z innymi dziećmi.

Literka.pl to księgarnia edukacyjno-terapeutyczna stworzona w 2002 r.

W naszym portfolio znajdziesz pomoce logopedyczne, terapeutyczne, dydaktyczne, gry i zabawy ruchowe, pomysły na zajęcia oraz wiele innych materiałów na temat neurobiologii, rozwoju osobistego, mindfulness, psychologii.