NEURODZIENNIK  

Codzienne ćwiczenia wspierające Twój mózg

Chcesz odkryć jak stymulować swój umysł za pomocą prostych, codziennych ćwiczeń? Dzięki Neurodziennikowi wzmocnisz potencjał swojego mózgu i zwiększysz jego neuroplastyczność. Poprawisz zdolności poznawcze, takie jak pamięć, koncentracja czy szybkość przetwarzania informacji.

Dla kogo?
Neurodziennik to publikacja stworzona dla nauczycieli, pedagogów, rodziców, studentów i młodzieży oraz wszystkich osób, które chcą świadomie korzystać z potencjału własnego mózgu.

W Neurodzienniku znajdziesz:

Propozycje ćwiczeń wspierających rozwój Twojego mózgu
Aby zachować dobrą neuroplastyczność, przygotowaliśmy dla Ciebie m.in.: zabawy językowe, propozycje aktywności dla wybranych partii ciała, zadania związane z twórczością artystyczną, ćwiczenia na elastyczne myślenie, sudoku i wiele innych.
Ciekawostki – czy wiesz, że
Chcesz dowiedzieć się, jak sen wpływa na Twój rozwój i efektywne uczenie się? Co szkodzi Twojemu mózgowi i jak temu zapobiegać? Ciekawostki to zbiór dobrych porad, które pomogą Ci dbać o swój umysł, budując świadome nawyki i zmieniając te, które już Ci nie służą.
Wartościowe rady, dzięki którym zadbasz o prawidłowe funkcjonowanie mózgu
Zastanawiasz się jak skutecznie ćwiczyć mózg, aby poprawić jego kondycję? Neurodziennik pokaże Ci jak umiejętnie wdrażać te ćwiczenia do swoich codziennych aktywności, wystarczy, że będziesz go trzymać zawsze w widocznym miejscu.
Łamigłówki i zagadki logiczne
Dzięki zawartym ćwiczeniom rozwiniesz koncentrację i uwagę oraz zdolności do rozwiązywania problemów. Wzmocnisz też swoją pamięć operacyjną (zdolność do przetwarzania informacji w krótkotrwałej pamięci).
Zadania pomagające skutecznie budować nawyki
Neurodziennik dostosowany jest pod 4 pory roku. Każda z nich podzielona jest z kolei na dni tygodnia. Takie dopasowanie związane jest z naszym funkcjonowaniem, które różni się w zależności od tego, czy mamy wiosnę, czy lato, jesień, czy zimę.
 
 
 
 
Dzięki Neurodziennikowi:
 
Zwiększysz neuroplastyczność mózgu
Regularne ćwiczenia rozwijają zdolność do zmiany i adaptacji w odpowiedzi na określone bodźce wewnętrzne i zewnętrzne. Systematyczne wykonywanie tych czynności wpływa na tworzenie się nowych połączeń między neuronami, co z kolei przyczynia się do budowania nowych nawyków.
Wzmocnisz zdolności zapamiętywania informacji
Łamigłówki i zagadki logiczne wymagają umiejętności zapamiętywania oraz zdolności do przypominania sobie określonych informacji. Praktykując te zadania, przyczynisz się do poprawy pamięci w codziennym życiu.
Rozwiniesz kreatywność
Poznasz zbiór dobrych praktyk, które zwiększą Twój potencjał. Rozwijając twórcze myślenie, nauczysz się wymyślać innowacyjne rozwiązywania problemów oraz wychodzić poza utarte schematy myślowe.
Zadbasz o rozwój koncentracji
Ćwiczenia, które dla Ciebie przygotowaliśmy, wymagają skupienia i uwagi. Regularne praktykowanie tych aktywności wzmocni zdolność Twojego mózgu do koncentracji na jednym zadaniu przez dłuższy czas oraz przyczyni się do poprawy wydajności na co dzień.
 

Pobierz darmowy fragment

Pobierz

Jak korzystać z Neurodziennika?

  • Neurodziennik pomoże Ci w zmianie negatywnych nawyków, proponując nowe, często nieszablonowe, aktywności.
  • Publikacja podzielona jest na pory roku. Każda z nich zawiera wstęp oraz podsumowanie wraz z pytaniami pomagającymi określić Twoje obecne jak i przyszłe cele.
  • Forma dziennika sprzyja zapisywaniu obserwacji, notatek i odpowiedzi do zadań, które będą dodatkowo stymulować Twój umysł do zapamiętywania informacji.
  • Na każdy dzień przygotowane jest krótkie ćwiczenie/ ciekawostka/ łamigłówka, które z każdym kolejnym krokiem przybliży Cię do pozytywnych zmian w Twoim życiu.
  • Dłuższe ćwiczenia opisowe pozwolą Ci z kolei ćwiczyć uważność i dokładność oraz świadomie planować swój czas wolny.

Autorki

Krystyna Jacków-Sowa
Terapeuta Integracji Sensorycznej i Bilateralnej, fizjoterapeuta, pedagog, wykładowca akademicki, Ekspert Promocji Zdrowia i Edukacji Zdrowotnej, Dyrektor Ośrodka Terapii i Wspierania Rozwoju Balans w Poznaniu.
Olga Woj
Neurodydaktyczka, trenerka kadry pedagogicznej i autorka szkoleń z efektywnych narzędzi edukacyjnych i biegłego czytania dla nauczycieli. Od 2020 r. dzieli się swoim doświadczeniem, tworząc kursy w ramach projektu „Mózg na Warsztat”. Założycielka szkoły języka angielskiego dla dzieci i twórczyni metody Discovery English. Zdobywczyni prestiżowej statuetki LIDER Branży Edukacyjnej 2020 i finalistka Tony Buzan Book Awards 2021 dzięki innowacji pedagogicznej „Kreatywny Umysł”.

Przeczytaj opinie o Neurodzienniku

Neurodziennik - Codzienne ćwiczenia wspierające Twój mózg

Wybierz dla siebie:

NEURODZIENNIK
 
49 zł brutto
  • Neurodziennik. Codzienne ćwiczenia wspierające Twój mózg (120 stron w formacie 145 x 205 mm)
 

Wysyłka zamówienia:

Paczkomat (+16,00 zł brutto)
Kurier (+21,00 zł brutto)
Poczta Polska (+14,00 zł brutto)

 
PAKIET DLA CIEBIE
NEURODZIENNIK + DOSTĘP DO KURSU JAK ZWIĘKSZYĆ MOC SWOJEGO MÓZGU
 
 
99,00 zł brutto
Cena regularna: 148 zł brutto
  • Neurodziennik. Codzienne ćwiczenia wspierające Twój mózg (120 stron w formacie 145 x 205 mm)
  • Dostęp lifetime do kursu online „Jak zwiększyć moc swojego mózgu za pomocą prostych, codziennych ćwiczeń?” - 70 minut szkolenia
  • e-wydanie magazynu Charaktery GRATIS
  • e-book Praktyczny przewodnik po nauce krytycznego myślenia GRATIS
 

Wysyłka zamówienia:

Paczkomat (+16,00 zł brutto)
Kurier (+21,00 zł brutto)
Poczta Polska (+14,00 zł brutto)