Karty top
Patronat:

Karty do jogi
Zabawy relaksacyjne dla dzieci

30 ćwiczeń i zabaw wspierających rozwój dzieci
w wieku 3-9 lat

Autorka: Monika Litwinow

ZABAWA I ROZWÓJ W JEDNYM

Coraz częściej zauważasz u swojego dziecka problemy z koncentracją lub nadpobudliwością psychoruchową? Widzisz, że jest niespokojne, bez przerwy się stresuje i doświadcza trudnych emocji takich jak złość, smutek i lęk? Dzięki specjalnie opracowanym ćwiczeniom odkryjesz metody wspierające najmłodszych w trzech kluczowych obszarach: emocjonalno-społecznym, fizycznym i poznawczym.

Zestaw pięknie ilustrowanych kart do jogi to atrakcyjny sposób na kreatywne zabawy, które angażują dzieci do bycia aktywnym oraz pomagają rozwijać zdrowe ciało i umysł. Możesz je wykorzystać w przedszkolu, domu lub w szkole, podczas terapii z podopiecznymi oraz na treningu umiejętności społecznych. Ich uniwersalne zastosowanie sprawdzi się w każdym przyjaznym i kreatywnym środowisku.

Wszystkie te aktywności to nie tylko doskonała forma ruchu, ale również fascynująca przygoda, która pozwoli dzieciom czerpać radość z bycia małymi mistrzami jogi!

Dzięki prezentowanym ćwiczeniom Twoje dziecko:

Uczy się regulowania napięcia emocjonalnego, wykorzystując elementy mindfulness i relaksacji

Rozwija zdolności koncentracji i uważności na co dzień

Buduje i wzmacnia poczucie własnej wartości

Doskonali umiejętność pracy w zespole, komunikacji i współpracy z rówieśnikami

Dzięki wykonywaniu różnorodnych asan i ćwiczeń fizycznych wspiera rozwój mięśni, koordynację ruchową i ogólną sprawność fizyczną

Uczy się akceptacji swojego ciała i umiejętności cierpliwości w dążeniu do osiąganych celów

Rozwija wyobraźnię i zdolność do twórczego myślenia

Nabywa kompetencje pomagające mu lepiej radzić sobie ze stresem

Dlaczego warto?

 • Dzięki zawartym w kartach zabawom relaksacyjnym i wyciszającym dziecko uczy się technik pomagających osiągnąć spokój wewnętrzny.
 • Regularne ćwiczenia fizyczne, takie jak joga, wspomagają układ odpornościowy i zapewniają lepszą obronę organizmu przed chorobami.
 • Wprowadzenie asan w formie zabawy może przynieść dzieciom wiele radości i przyjemności podczas ich wykonywania, co zachęca do regularnej praktyki.
 • Poprzez korygowanie postawy i uczenie podopiecznych jak utrzymywać odpowiednią pozycję ciała, jogę można wykorzystać do prewencji problemów związanych z postawą.
 • Regularne praktykowanie asan pomaga zwiększyć elastyczność mięśni i stawów, co może zapobiegać kontuzjom i poprawiać ogólną sprawność fizyczną najmłodszych.
 • Karty do jogi to uniwersalny zestaw ćwiczeń i zabaw. Doskonale sprawdzą się jako uzupełnienie do zajęć indywidualnych, grupowych, świetlicowych oraz jako ciekawa alternatywa do spędzania wolnego czasu w domu.

Opinie

Karty do jogi to świetne uzupełnienie zajęć w przedszkolu z maluchami. Dzieci wprost uwielbiają wykonywać pozycję psa z głową w dół i jej alternatywę jako zabawy. Z powodzeniem praktykujemy też zabawy relaksacyjne. Dzięki temu pod koniec dnia dzieci wracają do domu o wiele spokojniejsze. Polecam!!!

Marta, nauczyciel przedszkola

Bardzo fajny pomysł na wspólne spędzanie czasu. Jako rodzic sama miałam dużą radość z wykonywania asan. Dzieci natomiast najbardziej lubią zabawy z wybranymi pozycjami. Ogromny plus za uniwersalny charakter kart.

Agnieszka, mama 4 i 7-latka, woj. Wielkopolskie

Dla kogo?

Karty zostały stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych, aby wprowadzić ich w świat jogi w sposób dostosowany do ich wieku, potrzeb i możliwości. Dzięki temu są idealnym narzędziem dla rodziców, opiekunów, nauczycieli, terapeutów, a także dzieci, które chcą aktywnie spędzać czas, rozwijać się fizycznie i emocjonalnie oraz nauczyć się technik relaksacyjnych i uważności.

Od autorki

Karty do jogi od zawsze były potrzebne w moim własnym "nauczycielskim kufrze" na zajęcia wychowania przedszkolnego. Korzystam z nich na niemal każdych spotkaniach z dziećmi, również na terapii z podopiecznymi w spektrum autyzmu, z zaburzeniami SI, na treningu umiejętności społecznych — wszędzie! Jestem przekonana, że dzięki ich kompaktowości i czytelności zyska uznanie w oczach niejednego pedagoga czy rodzica.

Monika Litwinow

Instruktorka jogi i mindfulness dla dzieci i młodzieży, bajkoterapeutka, kynoterapeutka, terapeutka behawioralna, autorka licznych publikacji metodycznych dedykowanych fachowcom pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, doktorka nauk pedagogicznych, założycielka Centrum Terapii i Edukacji BAJARNIA.

O kartach

Wygodny format
A6 105x148mm
Druk offsetowy
Dzięki czemu to inna jakość niż druk cyfrowy, kolory nie blakną, a czcionka jest bardzo wyraźna.
Papier
Spełnia najwyższe normy ochrony środowiska.
Czytelne opisy zabaw
Z instrukcją, opisami ćwiczeń i wymaganymi narzędziami.
Polska produkcja
Karty zostały zaprojektowane i w całości wydrukowane w Polsce.
Wygodne pudełko
do przechowywania kart

Lidia Kołodziejska

Dyrektor przedszkola, magister pedagogiki nauczania początkowego oraz wychowania przedszkolnego.
Autorka licznych artykułów oraz opracowań specjalistycznych.

Kup Karty do jogi dla dzieci

Karty do jogi
 

PROMOCJA!

69 zł brutto 49 brutto
  • Karty do jogi w pięknie ilustrowanej oprawie graficznej
  • 32 karty w formacie A6 wraz z instrukcją wspierającą rozwój Twojego dziecka
  • Sposób wysyłki zamówienia:
   Paczkomat (+16,00 zł brutto)
   Kurier (+21,00 zł brutto)
   Poczta Polska (+14,00 zł brutto)

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00