Fotografia dziecka

Patronat:

5-DNIOWE WYZWANIE PEŁNE EMOCJI
Emocje pod kontrolą

Jak poprzez gry i zabawy wspierać samoregulację emocji u dziecka w wieku przedszkolnym?

Dołącz do wyzwania “Emocje pod kontrolą” i sprawdź, jak wspierać rozwój emocjonalny dziecka i pomóc mu skutecznie radzić sobie z trudnymi uczuciami takimi jak złość, smutek, strach.

Twoje dziecko często krzyczy, płacze, buntuje się? Są sytuacje, w których trudno je uspokoić? Czujesz, że traci kontrolę nad swoim zachowaniem? Sam nie wiesz, skąd wynikają takie zachowania? Czy to złość, frustracja, czy niepewność? To czas, aby wypróbować skuteczne metody, które przynoszą świetne efekty terapeutyczne.

W zależności od temperamentu dziecko ma emocjonalność mocniejszą lub spokojniejszą. Jednak to, jak będzie sobie radziło z napięciem, zależy od otoczenia, głównie opiekunów i tego, jak będą oni reagować i uczyć dziecko akceptacji i świadomości emocji.

Dołącz do 5-dniowego wyzwania “Emocje pod kontrolą” i sprawdź, jak poprzez zabawę i ćwiczenia pomóc dziecku poradzić sobie ze złością, smutkiem i strachem.

Dołącz do wyzwania, aby:

Nauczyć dziecko rozpoznawania i kontrolowania emocji na różnych płaszczyznach.

Dowiedzieć się, jak budować odporność emocjonalną i psychiczną dziecka i pomóc mu nawiązywać relacje z rówieśnikami i osobami dorosłymi.

Otrzymać praktyczne ćwiczenia do wykonania w pojedynkę, w grupie, w parze dziecko-dorosły.

Zyskać propozycje gotowych pytań i poleceń do zabawy z dzieckiem jako pretekst do wspólnych aktywności i rozmów o emocjach.

Dla kogo jest to wyzwanie:

Jak będzie wyglądać wyzwanie

Wyzwanie trwa 5 dni, udział jest bezpłatny.

Przez 5 kolejnych dni po zapisie otrzymasz codziennie 1 ćwiczenie wpływające na rozwój dojrzałości emocjonalnej u dziecka wraz z ciekawostką “czy wiesz, że”, dzięki którym dowiesz się, jak wspierać dziecko w codziennych trudnych momentach.

Potraktuj wykonanie każdego zadania jako trening emocjonalny.

Na wykonanie zadania poświęcisz 5 min - 10 min dziennie.

W ramach wyzwania otrzymasz także dostęp do filmu szkoleniowego “Trening regulacji emocji dla przedszkolaków - jak osiągnąć wewnętrzny spokój?”

Dołącz do wyzwania

Rozwijaj dojrzałość emocjonalną
i trenuj samoregulację emocji

UDZIAŁ BEZPŁATNY

5-DNIOWE WYZWANIE

Bilet VIP

CERTYFIKOWANE SZKOLENIE ONLINE

Dla pierwszych 50 osób
59 zł

 • Gwarancja uczestnictwa w webinarze prowadzonym przez doświadczoną i cenioną specjalistkę, autorkę książki „Neurodziennik. Codzienne ćwiczenia wspierające Twój mózg”
 • Imienny certyfikat
 • Ebook i e-wydanie „Charaktery”
 • 14-dniowy dostęp do nagrania

Ważne informacje organizacyjne:

 • W dniu wydarzenia wyślemy do Ciebie link do transmisji.
  Pamiętaj, aby sprawdzić także folder SPAM. Jeśli chcesz dostać przypomnienie smsem — zostaw nam numer telefonu.
 • Transmisja potrwa ok. 1h.
 • W przypadku biletów VIP obowiązuje przedpłata – certyfikat do pobrania i samodzielnego wydruku dostępny jest po zaksięgowaniu płatności w dniu wydarzenia po zalogowaniu na https://www.literka.pl/login/; dostęp do ebooków otrzymasz zaraz po uregulowaniu płatności online - do pobrania po zalogowaniu na: https://www.literka.pl/login/

Dołącz do wyzwania

5-DNIOWE WYZWANIE
Rozwijaj dojrzałość emocjonalną i trenuj samoregulację emocji

Czy wiesz, że:

 • 18% dzieci rozwijających się typowo wykazuje problemy z regulacją emocji.

 • Uczucie strachu z reguły jest krótkotrwałe – przeważnie znika, gdy już nie jesteśmy w niebezpieczeństwie.

 • Wiek trzy–sześć/siedem lat jest niezwykle istotny w rozwoju umiejętności samoregulacyjnych oraz we wprowadzaniu pierwszych oddziaływań, które mają możliwość zmiany nieadaptacyjnych form zachowania, wynikających z niekorzystnego wpływu środowiska rodzinnego lub biologicznego.

 • Lęk występuje zwłaszcza w sytuacjach oczekiwania i niepewności, gdy nie mamy kontroli nad tym, co się dzieje.

 • Dostrzeganie własnych i cudzych stanów emocjonalnych to kluczowy krok do rozszerzania kompetencji związanych z samoregulowaniem emocji.

Literka.pl to księgarnia edukacyjno-terapeutyczna stworzona w 2002 r.

W naszym portfolio znajdziesz pomoce logopedyczne, terapeutyczne, dydaktyczne, gry i zabawy ruchowe, pomysły na zajęcia oraz wiele innych materiałów na temat neurobiologii, rozwoju osobistego, mindfulness, psychologii.