Dziennik sensoryczny
Patronat:

PIERWSZY W POLSCE
Dziennik Sensoryczny

Zabawy i aktywności rozwijające integrację sensoryczną

Chcesz rozbudzić zmysły dziecka i swoje oraz sprawić by doświadczały aktywnie? Poszukujesz pomysłów jak rozwijać się sensorycznie w zgodzie z porami roku? Wyjątkowe zadania, ćwiczenia i aktywności z Dziennika Sensorycznego uatrakcyjnią poranki, zmotywują Was do działania w środku dnia i zachęcą do wieczornych aktywności.

Patronat:

PIERWSZY W POLSCE
Dziennik Sensoryczny

Zabawy i aktywności rozwijające integrację sensoryczną

Chcesz rozbudzić zmysły dziecka i swoje oraz sprawić by doświadczały aktywnie? Poszukujesz pomysłów jak rozwijać się sensorycznie w zgodzie z porami roku? Wyjątkowe zadania, ćwiczenia i aktywności z Dziennika Sensorycznego uatrakcyjnią poranki, zmotywują Was do działania w środku dnia i zachęcą do wieczornych aktywności.

W Dzienniku Sensorycznym znajdziesz:

Ponad 200 ćwiczeń, aktywności i zabaw, które pomogą Ci skupić się na doznaniach, docierających przez układy sensoryczne: wzrok, słuch, węch, smak i dotyk, układ przedsionkowy oraz proprioceptywny.

Zadania przypisane do 4 pór roku – krótkie, dłuższe, proste i trochę bardziej wymagające – do wykonania w pojedynkę, w grupie, w parze dziecko-dorosły.

Piątkowe ciekawostki, w tym ważne informacje na temat zmysłów, sensorycznych doznań, niezwykłych mocy naszego ciała.

Gotowe pytania i polecenia, które osoba dorosła może przekazać dziecku jako pretekst do wspólnych sensorycznych aktywności oraz sensoryczne polecajki z literaturą, która wspomaga pracę z dziećmi.

Dla kogo?

Dziennik sensoryczny to nietypowy kalendarz stworzony dla rodziców dzieci i młodzieży, nauczycieli oraz wszystkich osób, które chcą skupić się na doznaniach, które docierają do nas przez układy sensoryczne: wzrok, słuch, węch, smak i dotyk, układ przedsionkowy oraz proprioceptywny. Skorzystaj z gotowych ćwiczeń! To może być dla Ciebie zaskakujące i niezwykle korzystne doświadczenie.

Dzięki Dziennikowi Sensorycznemu:

Zrozumiesz siebie i rozwiniesz sensorycznie swoje dziecko z wykorzystaniem powiązanych z porą roku ćwiczeń i zadań

Uatrakcyjnisz codzienne aktywności w domu, przedszkole, szkole, na wakacjach i w chwilach gdy „nudzi nam się”

Będziesz oddziaływać na 5 układów sensorycznych: wzrok, słuch, węch, smak i dotyk, układ przedsionkowy oraz proprioceptywny

Wyzwolisz w sobie i dzieciach kreatywność, bo zaczniesz myśleć inaczej, tak jak różnorodne i często nietypowe są zadania z Dziennika

Od autorek

Pomyśl, jak działa na Ciebie zapach deszczu wiosną? Co budzą w Tobie kolory łąki latem, a jak zmieniasz się pod wpływem szelestu liści jesienią? Jak się czujesz, gdy przychodzi czas mrozu zimą? Spróbuj odpowiedzieć sobie na te pytania. To właśnie taką uważność chcemy wzbudzić w Tobie i Twoim dziecku za pomocą naszego Dziennika Sensorycznego.

Jak korzystać z Dziennika w 3 krokach?

Krok 1.

Pracę z Dziennikiem rozpocznij najlepiej od pierwszej strony aktualnej pory roku. A potem przejdź do kolejnej. I tak powoli, codziennie – przez wszystkie zaproponowane aktywności. Pamiętaj, że nasze układy sensoryczne różnie reagują na doświadczenia, które tak bogato przynosi nam nasz klimat.

Krok 2.

Przekaż dziecku pytania i polecenia z wybranych dni tygodnia. Zadania te uatrakcyjnią Wasze poranki, zmotywują do działania w środku dnia lub zachęcą do wieczornych aktywności. Możecie do nich wracać z dzieckiem, kiedy tylko zechcecie.

Krok 3.

Postarajcie się znaleźć w domu dobre miejsce na ten Dziennik – „na widoku”, tak, aby „kusił” każdego dnia. Gdyby jednak któregoś dnia uciekł z pamięci, rzućcie na niego okiem następnego dnia. Nie zostawiajcie go w samotności na długo. Wasze zmysły mogą zatęsknić!

Każdy dzień to nowe zadanie lub sensoryczna ciekawostka.
Przyjazny format i ponad 140 stron z ćwiczeniami!
Miejsce na notatki, ważne zapiski i propozycje własnych sensorycznych aktywności!

O autorkach:

Opinie SensoOdkrywców:

Pobierz darmowy fragment

Pobierz
Zamów teraz Dziennik Sensoryczny
i odbierz 2 ebooki w prezencie:

Dziennik Sensoryczny - Zabawy i aktywności rozwijające integrację sensoryczną

Dziennik Sensoryczny
 

PROMOCJA!

49,00 zł brutto brutto  
  • Dziennik Sensoryczny w pięknej oprawie graficznej
  • 144 strony w formacie 145 x 205 mm
  • 2 ebooki "Motoryka mała" oraz "Wielozmysłowe poznawanie świata" otrzymasz w prezencie!
  • Sposób wysyłki zamówienia:
   Paczkomat (+16,00 zł brutto)
   Kurier (+21,00 zł brutto)
   Poczta (+ 14 zł brutto)

Kontakt

Masz pytania? Napisz do nas.

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji
od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 16