Bezpłatny webinar

Nauka czytania nie może być straszna!

Proste sposoby na pomaganie dzieciom w odkryciu, że czytanie daje radość!

Zapraszamy do obejrzenia webinaru z Panią Małgorzatą Swędrowską autorką koncepcji czytania wrażeniowego.

29 września 2022, godz. 20.00

OBEJRZYJ

Czytanie to umiejętność, która wymaga cierpliwości i systematycznej praktyki.
Jak przekonuje Małgorzata Swędrowska każde dziecko ma w sobie gotową zdolność do czytania i pisania, a naszą rolą jako nauczyciel i rodzic jest zachęcenie dziecka do jej odkrywania.

Podczas webinaru poznasz metody i narzędzia, które pomogą opanować tę sztukę w sposób dostosowany do wieku dzieci podczas edukacji wczesnoszkolnej w klasach od I-III.

Nasz gość specjalny:

Małgorzata Swędrowska
 
Pedagożka i edukatorka, przyjaciółka dzieci i książek, aktywnie upowszechniająca czytelnictwo.
 
Jest autorką koncepcji czytania wrażeniowego, czyli odkrywania tekstu literackiego w kilku wymiarach. Buduje mosty między światem literackim a młodymi czytelnikami. W 2016 r. otrzymała nominację Polskiej Sekcji IBBY do nagrody za upowszechnianie czytelnictwa w konkursie Książka Roku 2016. W 2018 r. przyznano jej nagrodę Pegazika za propagowanie czytania wśród dzieci i dorosłych. Jej książka Moja mama, mój tata dwa razy znalazła się na liście 100 najpiękniejszych książek obrazkowych świata Jesień 2019 i Wiosna 2021 (ranking stowarzyszenia dPictus). Miłośniczka górskich wypraw, żona, mama dwóch córek i dwóch synów.

Z nagrania dowiesz się:

  • Jak rozkręcić motywację wewnętrzną dziecka do nauki czytania i pisania?
  • Czytanie i pisanie są jak jedzenie pysznej potrawy – czyli jak przygotować dzieci do czytania i pisania w klasie I,II i III?
  • W jaki sposób przekuć błędy, które każdy na początku popełnia, w wyzwania i cele do osiągnięcia?
  • Jakie metody warto wdrożyć, aby proces nauki był dla dzieci zabawą, która przyczyni się do odnoszenia sukcesów w nauce pisania?
  • Z których publikacji warto korzystać podczas nauki czytania i pisania?
DOŁĄCZ

Literka.pl - logo

Zaufaj naszemu doświadczeniu i wiedzy

Literka.pl to księgarnia edukacyjno-terapeutyczna wspomagająca rozwój dzieci i młodzieży stworzona w 2002 r. z myślą o nauczycielach, pedagogach, psychologach, rodzicach, dzieciach, w której możesz nabyć książki papierowe oraz e-booki (PDF, MOBI, EPUB).

W naszym portfolio znajdziesz pomoce logopedyczne, terapeutyczne, dydaktyczne, gry i zabawy ruchowe, pomysły na zajęcia oraz wiele innych materiałów, które mogą pomóc w prawidłowym rozwoju dziecka.