Scenariusze imprez

Aby znaleźć interesujący Cię scenariusz kliknij odpowiedni filtr na górze lub skorzystaj z wyszukiwarki:
Szukaj
SCENARIUSZ WYSTĄPIENIA PROMUJĄCEGO KIERUNKI KSZTAŁCENIA
06 maj 2012
Ocena: brak

Jest to scenariusz przedstawienia prezentowanego w ramach promocji kierunków kształcenia w technikum. Bohaterowie przedstawienia to postaci uosabiające promowane kierunki kształcenia. Mają za zadanie zorganizowanie pewnego przedsięwzięcia wykorzystując do tego swoje cechy, predyspozycje i umiejętności. Całość ukazuje doskonałą współpracę osób reprezentujących zawody technika logistyka (z innowacją pożarniczą), technika handlowca i technika orgaznizacji reklamy.

Czytaj dalej
Scenariusz akademii szkolnej — pożegnanie klasy II zawodowej.
04 lipiec 2011
Ocena: brak

Przedstawiam scenariusz akademii na pożegnanie klasy II zawodowej — «Kartka z pamiętnika»

Czytaj dalej
Scenariusz wieczorku poetyckiego poświęconego pamięci Agnieszki Osieckiej w czternastą rocznicę śmierci
29 czerwiec 2011
Ocena: brak

Scenariusz wieczorku poetyckiego poświęconego pamięci Agnieszki Osieckiej w czternastą rocznicę jej śmierci.

Czytaj dalej
Powiatowy Dzień Europejski
26 czerwiec 2011
Ocena: brak

Nasi partnerzy w Unii Europejskiej mają wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych zwiedzenia i warto poprzez atrakcyjną formę zmotywować uczniów do ich poznania. Poniżej przedstawiam jeden ze sposobów popularyzowania wiedzy na ten temat.

Czytaj dalej
Apel — beatyfikacja JPII
15 czerwiec 2011
Ocena: brak

Apel przeznaczony do szkół ponadgimnazjalnych. Przedstawiono go uczniom krótko po beatyfikacji Jana Pawła II. We wstępie wykorzystano prywatne zdjęcia z pielgrzymki do Rzymu z 1 maja 2011r., których nie dołączono do tekstu. POLECAM ZE WZGLĘDU NA PIĘKNE TEKSTY — NIE TYLKO DLA MŁODYCH!

Czytaj dalej
Lista przebojów wszech czasów
03 kwiecień 2011
Ocena: brak

Scenariusz części artystycznej towarzyszącej wręczeniu Stypendiów Prezesa Rady Ministrów w dniu 30.11.2010.

Czytaj dalej
Scenariusz debaty szkolnej ,,Czy Polska jest krajem tolerancyjnym?"
02 kwiecień 2011
Ocena: brak

Na co dzień pracuję w placówce opiekuńczo — wychowawczej. Miałam możliwość pracowania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rydułtowach. Jako pedagog z ośmioletnim stażem mogłam zaobserwować młodych ludzi oraz pracować z nimi. Zorganizowałam w szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji 16 listopada 2010 r "DZIEŃ TOLERANCJI".

Chciałam się dowiedzieć, jak spostrzegamy osoby inne od nas samych, czy nasza tolerancja jest tylko deklarowana, czy rzeczywiście rozumiemy osoby odmienne, czy jest coś, co przeszkadzałoby nam nawiązać z nimi życzliwy kontakt. Czym jest tolerancja wobec osób niestereotypowych, ubierających się niekonwencjonalnie, wyznających inne przekonania, idąc dalej, czym jest tolerancja wobec osób niepełnosprawnych. Dzięki przychylności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Pszowa pomogli mi pedagodzy pracujący w tejże szkole. Na moją prośbę zorganizowali z młodzieżą licealną warsztaty na temat homofobii, antysemityzmu, rasizmu, religii, równouprawnienia, niepełnosprawności. 

Ukoronowaniem dnia była debata, w której wzięli udział uczniowie klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego z Rydułtów oraz uczniowie drugiej klasy Technikum Samochodowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Pszowa.
Obserwatorami debaty został polonista oraz dyrektor szkoły.

Jako pomysłodawca debaty a zarazem pedagog przewodniczyłam dyskusji udzielając głosu młodym ludziom. W jury zasiedli również wspomagając mnie pedagodzy ZSP Pszów.

Na głównym miejscu w sali na środku został umieszczony plakat z zasadami prawidłowej dyskusji. Chciałam się z Państwem podzielić moim scenariuszem, przemyśleniami oraz wnioskami z debaty. Pozwoliłam sobie przebieg zajęć umieścić w tabelce, aby była bardziej czytelna dla Państwa.

 

Opracowała: Danuta Dyrek

 

Czytaj dalej
Scenariusz akademii na zakończenie roku szkolnego 2009/2010 pt. «O Czerwonym Kapturku w szkolnym mundurku»
15 luty 2011
Ocena: 1

Scenariusz akademii na zakończenie roku szkolnego 2009/2010 pt. «O Czerwonym Kapturku w szkolnym mundurku» w Zespole Szkół Zawodowych im. Mjr Henryka Dobrzańskiego «Hubala» w Radomiu.

Czytaj dalej
Happening «Nasze „Nie“ dla raka płuc»
07 luty 2011
Ocena: brak

Propozycja 15-to minutowego działania artystycznego wyrażającego protest dla palenia papierosów i zagrażającego palaczom raka płuc.

Czytaj dalej
Jak rozwijam zainteresowania uczniów na lekcjach języka angielskiego?
14 grudzień 2010
Ocena: 5

Obecnie toczy się wiele dyskusji na temat korzyści i zagrożeń, wynikających z faktu, iż Polska została członkiem Unii Europejskiej. Nadal istnieją obawy, iż Polacy zatracą tożsamość narodową w dążeniu do europejskości. Sądzę, iż jedynie poprzez znajomość lokalnej historii i kultury Polacy mają szanse zająć znaczące miejsce w Unii Europejskiej. Pogłębianie świadomości dziedzictwa kulturowego wśród dzieci i młodzieży jest z pewnością jednym z kroków, które zostały podjęte przez polski rząd. Głęboko wierzę też w to, że nauczyciele wprowadzając kulturę na lekcjach języka obcego, nie powinni zawężać tematu jedynie do kultury krajów nauczanego języka.
Istotnym elementem wśród lekcji na temat kultury krajów (w moim przypadku anglojęzycznych) powinny znaleźć się lekcje na temat zamieszkiwanego przez nas regionu, jego historii, tradycji, kultury i sztuki.
Jako mieszkanka Gdańska przy okazji lekcji z cyklu «Living in a city», zapytałam uczniów liceum w przeważającej części zamieszkałych w Pruszczu Gdańskim, gdzie zaprowadziliby gościa z zagranicy. Uczniowie uznali, że zabraliby taką osobę do centrum Gdańska, na ul. Długą, nad Motławę oraz do mulitikina i pubu. Niestety ich znajomość Gdańska na tym się kończyła.
Zaistniała sytuacja stała się przyczynkiem do przygotowania jednodniowej wycieczki szkolnej.

Czytaj dalej