Scenariusze imprez

Aby znaleźć interesujący Cię scenariusz kliknij odpowiedni filtr na górze lub skorzystaj z wyszukiwarki:
Szukaj
Scenariusz Dzień Otwarty 2016
30 maj 2016
Ocena: brak

Scenariusz «Dzień Otwarty Szkoły»

Czytaj dalej
Scenariusz programu artystycznego z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej
27 maj 2016
Ocena: brak

Jest to program artystyczny przeprowadzony w Bursie Międzyszkolnej w Jarosławiu

Czytaj dalej
SCENARIUSZ WYSTĄPIENIA PROMUJĄCEGO KIERUNKI KSZTAŁCENIA
06 maj 2012
Ocena: brak

Jest to scenariusz przedstawienia prezentowanego w ramach promocji kierunków kształcenia w technikum. Bohaterowie przedstawienia to postaci uosabiające promowane kierunki kształcenia. Mają za zadanie zorganizowanie pewnego przedsięwzięcia wykorzystując do tego swoje cechy, predyspozycje i umiejętności. Całość ukazuje doskonałą współpracę osób reprezentujących zawody technika logistyka (z innowacją pożarniczą), technika handlowca i technika orgaznizacji reklamy.

Czytaj dalej
Scenariusz akademii szkolnej — pożegnanie klasy II zawodowej.
04 lipiec 2011
Ocena: brak

Przedstawiam scenariusz akademii na pożegnanie klasy II zawodowej — «Kartka z pamiętnika»

Czytaj dalej
Scenariusz wieczorku poetyckiego poświęconego pamięci Agnieszki Osieckiej w czternastą rocznicę śmierci
29 czerwiec 2011
Ocena: brak

Scenariusz wieczorku poetyckiego poświęconego pamięci Agnieszki Osieckiej w czternastą rocznicę jej śmierci.

Czytaj dalej
Powiatowy Dzień Europejski
26 czerwiec 2011
Ocena: brak

Nasi partnerzy w Unii Europejskiej mają wiele zabytków i ciekawych miejsc wartych zwiedzenia i warto poprzez atrakcyjną formę zmotywować uczniów do ich poznania. Poniżej przedstawiam jeden ze sposobów popularyzowania wiedzy na ten temat.

Czytaj dalej
Apel — beatyfikacja JPII
15 czerwiec 2011
Ocena: brak

Apel przeznaczony do szkół ponadgimnazjalnych. Przedstawiono go uczniom krótko po beatyfikacji Jana Pawła II. We wstępie wykorzystano prywatne zdjęcia z pielgrzymki do Rzymu z 1 maja 2011r., których nie dołączono do tekstu. POLECAM ZE WZGLĘDU NA PIĘKNE TEKSTY — NIE TYLKO DLA MŁODYCH!

Czytaj dalej
Lista przebojów wszech czasów
03 kwiecień 2011
Ocena: brak

Scenariusz części artystycznej towarzyszącej wręczeniu Stypendiów Prezesa Rady Ministrów w dniu 30.11.2010.

Czytaj dalej
Scenariusz debaty szkolnej ,,Czy Polska jest krajem tolerancyjnym?"
02 kwiecień 2011
Ocena: brak

Na co dzień pracuję w placówce opiekuńczo — wychowawczej. Miałam możliwość pracowania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Rydułtowach. Jako pedagog z ośmioletnim stażem mogłam zaobserwować młodych ludzi oraz pracować z nimi. Zorganizowałam w szkole z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji 16 listopada 2010 r "DZIEŃ TOLERANCJI".

Chciałam się dowiedzieć, jak spostrzegamy osoby inne od nas samych, czy nasza tolerancja jest tylko deklarowana, czy rzeczywiście rozumiemy osoby odmienne, czy jest coś, co przeszkadzałoby nam nawiązać z nimi życzliwy kontakt. Czym jest tolerancja wobec osób niestereotypowych, ubierających się niekonwencjonalnie, wyznających inne przekonania, idąc dalej, czym jest tolerancja wobec osób niepełnosprawnych. Dzięki przychylności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Pszowa pomogli mi pedagodzy pracujący w tejże szkole. Na moją prośbę zorganizowali z młodzieżą licealną warsztaty na temat homofobii, antysemityzmu, rasizmu, religii, równouprawnienia, niepełnosprawności. 

Ukoronowaniem dnia była debata, w której wzięli udział uczniowie klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego z Rydułtów oraz uczniowie drugiej klasy Technikum Samochodowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Pszowa.
Obserwatorami debaty został polonista oraz dyrektor szkoły.

Jako pomysłodawca debaty a zarazem pedagog przewodniczyłam dyskusji udzielając głosu młodym ludziom. W jury zasiedli również wspomagając mnie pedagodzy ZSP Pszów.

Na głównym miejscu w sali na środku został umieszczony plakat z zasadami prawidłowej dyskusji. Chciałam się z Państwem podzielić moim scenariuszem, przemyśleniami oraz wnioskami z debaty. Pozwoliłam sobie przebieg zajęć umieścić w tabelce, aby była bardziej czytelna dla Państwa.

 

Opracowała: Danuta Dyrek

 

Czytaj dalej
Scenariusz akademii na zakończenie roku szkolnego 2009/2010 pt. «O Czerwonym Kapturku w szkolnym mundurku»
15 luty 2011
Ocena: 1

Scenariusz akademii na zakończenie roku szkolnego 2009/2010 pt. «O Czerwonym Kapturku w szkolnym mundurku» w Zespole Szkół Zawodowych im. Mjr Henryka Dobrzańskiego «Hubala» w Radomiu.

Czytaj dalej