Porady eksperta

Jestem nauczycielem kontraktowym, mój staż na nauczyciela mianowanego zaczął się 10 września 2009r. a kończy się 9 czerwca 2012r.
Czy 9 czerwca br. to data kiedy najwcześniej mogę złożyć sprawozdanie z odbytego stażu? Czy mogę to zrobić wcześniej np. 7 czy 8 czerwca? Tak się akurat składa, że 9 czerwca wypada w sobotę i szkoła jest zamknięta. Co więcej dyrektor szkoły ma 21 dni na wystawienie oceny dorobku zawodowego. Jeśli od 9 czerwca dyrektor wykorzysta maksymalnie okres 21 dni to będzie już 30 czerwca, czyli termin złożenia wniosku. Na ostatni dzień nie chcę tego zostawiać i chcę mieć ten zapas chociaż 1-2 dni i złożyć wniosek np. 28 czerwca.
Jeszcze też chodzi o tę sobotę 9 czerwca 2012 (dzień zakończenia stażu) - jest to dzień, w którym szkoła jest zamknięta, złożyć wniosek więc mogę dopiero 11 czerwca -  wtedy po wykorzystaniu przed dyrektora 21 dni nie zdążę przed 30 czerwca złożyć wniosku do Starostwa. Czy mogę więc przedłożyć sprawozdanie dyrektorowi przed 9 czerwca - np. 7 czy 8 ?

Staż rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego, nie później jednak niż w ciągu 14 dni od ...

Dostęp do pełnej treści odpowiedzi tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !