Porady eksperta

W jednej ze szkół pracowałam 8h. Obliczono więc, że w ramach 19 i 20KN powinnam realizować 67minut. Trochę mnie to zdziwiło i pytałam, czy na pewno tyle minut mam dodatkowo pracować. Okazało się, że tak. Jestem jednak zdziwiona tym, gdyż wyczytałam w przepisach, że nauczyciel realizuje w ramach 1h KN 45 minut(tak jak trwają lekcje) lub 60 minut. Realizowałam 8 h zajęć specjalistycznych 45minut. Pod koniec roku, zrobiłam podsumowanie 19 i 20 KN czyli tylu godzin ile było wymaganych, tylko że moja godzina zajęć wynosiła 67minut tygodniowo. Proszę o radę, czy moja 19 i 20 KN przy etacie 8h została dobrze wyliczona?

Przepisy art. 42 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 – Karta Nauczyciela ( tekst jednolity: Dz.U. z ...

Dostęp do pełnej treści odpowiedzi tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !