Porady eksperta

Mój mąż - nauczyciel realizuje w ramach 19 i 20KN zajęcia opiekuńcze. Tak naprawdę tych godzin w tygodniu ma 6, natomiast wpisuje 2h, ponieważ dyrektor oświadczył, że pozostałe 4h ma realizować w ramach 40h pracy nauczyciela. Czy takie postępowanie jest zgodne z prawem? Jego etat wynosi 18h+3h.
 

Czas pracy, który jest określony w art. 42 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 – Karta Nauczyciela...

Dostęp do pełnej treści odpowiedzi tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !