Porady eksperta

Witam, jestem w ciąży, termin porodu 1 luty 2012.Obecnie przebywam na L-4. We wrześniu planowałam wrócić do pracy.Tymczasem kadrowa powiedziała, że we wrześniu muszę iść na urlop uzupełniający od razu bo tak wynika z przepisów. Kiedy spytałam o konkretne przepisy nie umiała ich wymienić. Czy to prawda? Urlop uzupełniający chciałam wykorzystać dopiero po urlopie macierzyńskim i wypoczynkowym w 2012 roku. Czy mogą mnie zmusić do pójścia na urlop we wrześniu 2011? Jeśli tak to na podstawie jakich przepisów? W lipcu miałam egzamin na stopień nauczyciela mianowanego i od września zmienia się mój status nauczyciela. W przypadku przebywania na L-4 do końca ciąży czyli do 2012 r. nie otrzymam też podwyżki wynikającej ze stopnia awansu .Będę wdzięczna za odpowiedź.

Zgodnie z art. 66 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela (tekst jedn.: Dz....

Dostęp do pełnej treści odpowiedzi tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !