Porady eksperta

Pracujemy w bibliotece szkolnej. W tym roku szkolnym dyrektor zadecydował, iż podczas zwolnienia lekarskiego jednej z nas — druga pracownica musi pozostać dłużej w pracy, tak aby biblioteka była czynna - jak zawsze - od 7.30 do 15.00. Nasze pensum wynosi 6 godzin dziennie. Czy dyrektor ma prawo je zwiększyć do 7,5 godziny i nakazać dłuższe pozostanie w pracy bez dodatkowego wynagrodzenia?

Zgodnie z przepisami art. 42 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 – Karta nauczyciela ( tekst je...

Dostęp do pełnej treści odpowiedzi tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !