Porady eksperta

Czy  to prawda, że mając małe dziecko (do ilu lat/miesięcy?) nauczyciel musi wyrazić zgodę aby jechać z uczniami nawet na jednodniową wycieczkę (poza miejsce zamieszkania)? W związku z tym czy dyrektor może wysłać mnie na szkolenie jedniodniowe poza miejsce zamieszkania do miasta odległego o ok. 140 km?

Odpowiadając na to pytanie trzeba przywołać art. 42 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 – Ka...

Dostęp do pełnej treści odpowiedzi tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !