Porady eksperta

Ubiegam się o awans na nauczyciela dyplomowanego. Dyrektor w zaświadczeniu zapisał, że rozpoczęłam staż 12.09.2007, a zakończyłam 11.06.2010. Pani z kuratorium, oglądając teczkę, zakwestionowała te daty. Według niej staż powinien rozpocząć się 1.09.2007 i zakonczyć się 31.05.2010r. Różnice polegają w interpretacji KN&9d.1. Pani twierdzi, że staż rozpoczynamy zwyczajowo od 1.09, a do 14 mamy czas na złożenie wniosku i planu z kolei dyrektor twierdzi, że staż zaczyna się od daty złożenia wniosku wraz z planem rozwoju. Każde obstaje przy swoim, kto ma rację? Dla mnie ze wzgledu na spełnienie wymogów formalnych to bardzo ważne.

W art. 9d ust.1 ustawy z dnia 18 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela (tekst jednolity: Dz....

Dostęp do pełnej treści odpowiedzi tylko dla zalogowanych!


Literka jest portalem stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Znajdziesz u nas artykuły i materiały pomocne w pracy, porady prawne, aktualności ze świata oświaty.


Aby publikować własne materiały oraz otrzymać pełen dostęp do portalu , Zaloguj się.

Nie masz konta ? Zarejestruj się za darmo !