Scenariusze zajęć

Filtrowanie wyników według: Przedmioty Szkoły
Aby znaleźć interesujący Cię scenariusz kliknij odpowiedni filtr na górze lub skorzystaj z wyszukiwarki:
Szukaj
Powtórzenie wiadomości – dwudziestolecie międzywojenne w Europie i w Polsce.
10 maj 2011
Ocena: brak

Dzielę się z Państwem konspektem lekcji historii w gimnazjum 'Powtórzenie wiadomości – dwudziestolecie międzywojenne w Europie i w Polsce'. Zastosowane zadania dla uczniów są zróżnicowane pod względem stopnia trudności i spójne ze standardami egzaminacyjnymi. Wyboru części zadań dokonałam na podstawie jednego ze zbiorów zadań gimnazjalnych: Batóg D., Pasich L.,«Bilet do liceum», 2002. Dodatkowo lekcję urozmaiciła gra multimedialna wydawnictwa Nowa Era.

Czytaj dalej
Polska polityka równowagi
20 marzec 2011
Ocena: 5

Konspekt do lekcji na temat «Polska polityka równowagi» powstał, w celu wykorzystania go na lekcji w klasie 3 gimnazjum. Temat lekcji został opracowany w oparciu o podręcznik Przez wieki 3, wydawnictwa Rożak, obecnie wydawnictwo Nowa Era.

Czytaj dalej
Rozprawa sądowa przeciwko Adolfowi Hitlerowi- konspekt lekcji historii
28 październik 2006
Ocena: brak

Konspekt lekcij historii w klasie III gimnazjum. Atutem tych zajęć było wykorzystanie jednej z ciekawszych metod aktywizujących- dramy, w któryej uczniowie mieli okazję sprawdźić swoją wiedzą dotyczącą II wojny światowej i jednocześnie zagrać określone role: głównego oskarżonego, siędziego, ławników, prokuratora i obrońcy oraz świadków. Uczniowie bardzo solidnie przygotowali się do zajęć. Metoda dramy okazała się bardzo dobrym sposobem na zaaktywizowanie wszystkich uczniów, nie tylko tych bardzo dobrych i dobrych, ale tych przeciętnych i słabych.

Czytaj dalej