Obecny czas: Pon Maj 02, 2016 12:40 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Plan rozwoju zawodowego n-la dyplomującego się 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Cze 25, 2008 12:00 am
Post Plan rozwoju zawodowego n-la dyplomującego się
Witam wszystkich serdecznie!
Jestem nauczycielem wspomagającym w klasie integracyjnej (etat) oraz uczę jeszcze religii ( 4 godziny), czy na początku planu rozwoju piszę: Imię, nazwisko, dalej tylko n-l wspomagający czy również n-l religii i czy w planie mogę również uwzględnić to wszystko, co wiąże się z pracą katechety?
Czy plan rozwoju wygląda tak samo jak przed zmianą z 14 listopada 2007 i czy mogłabym prosić o wzór wniosku o rozpoczęcie stażu na dyplomowanego? Z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam.

Śro Cze 25, 2008 7:22 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2003 12:00 am
Skoro masz kwalifikacje do katechezy - mozesz zadania z tego zakrsu uwzględnić w PRZ.
Na inne pytania znajdziesz odpowiedzi korzystajac z zasobów literki: Centrum awansu:
Poradnik mianujacego się, Poradnik dyplomujacego się, Wzory pism - menu z lewej strony - szukaj i korzystaj. Powodzenia.

Czw Cze 26, 2008 8:52 am
Awatar użytkownika

Czw Cze 26, 2008 9:40 am
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Maj 29, 2006 12:00 am
W związku z tym, że z dniem 1 września 2008 r. zamierzam rozpocząć staż na nauczyciela dyplomowanego mam przed sobą zadanie - napisanie planu rozwoju zawodowego. Nie wiem jednak w jaki sposób zaplanować poszczególne kolumny tegoż planu. Moje wątpliwości wynikają z ostatnich zmian przepisów dot. awansu. Skoro do teczki wkłada sie tylko opisy i analizę spełnienia poszczególnych zadań (a nie jak było wcześniej: zaświadczenia, scenariusze, sprawozdania, itd.) to czy powinnam tworzyć kolumnę "sposób dokumentowania"? Przecież przy każdym zadaniu byłby ten sam sposób dokumentowania: "opis i analiza". Jakie w takim razie najlepiej utworzyć kolumny? Z góry dziękuję za odp. Pozdrawiam:)

Pon Lip 07, 2008 3:11 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 23, 2005 12:00 am
Miejscowość: prawa strona Wisły
Sama sobie odpowiedziałaś, ale myślę, że warto poszukać jakichś przykładów PRZ w wyszukiwarce.

Pon Lip 07, 2008 4:13 pm
Awatar użytkownika

Spodziewam się jednak, że jeszcze nie pojawiły się przykładowe plany rozwoju zawodowego na nauczyciela mianowanego sporządzone wg najnowszych przepisów. Zatem?
Poza tym, czy mimo wszystko powinnam zbierać dokumenty podejmowanych działań (zaświadczenia, scenariusze, podziękowania, itd.)?

Pon Lip 07, 2008 5:37 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 10, 2003 12:00 am
Miejscowość: Hollyłódź
Ależ nic się nie zmieniło w kwestii planu bez względu na zmiany w rozporządzeniu, więc nie kombinuj z tymi przykładowymi planami. Nigdy nie było wytycznych jak pisać - tabelka, tekst ciągły, plakat czy wyklejanka - to twoja sprawa, w jakiej formie napiszesz, jeśżli dyrektor zatweirdzi. Załączniki, zaświadczenia i dyplomy są do okazania dyrekcji przy dokonywaniu oceny, więc od dyrekcji zależy, czy masz to mieć czy nie.

Pon Lip 07, 2008 6:05 pm
Profil YIM
Awatar użytkownika

Pon Lip 07, 2008 10:54 pm
Awatar użytkownika

witam!
Właśnie próbuję pisac plan rozwoju zawodowegona nauczyciela dyplomowanego. Mam pytanie, gdzie powinnam umieść informacje o tym,że współpracuję z czasopismami religijnymi ( katechetka). Pisze artykułu, czy wysyłam prace uczniów? Przygotowuje również dzieci do I Komunii Świetej, opracowuje scenariusze itp. Też nie wiem w którym punkcie to umieścić?
Będę wdzięczna za podpowiedź i pomoc!

Wto Sie 12, 2008 4:55 pm
Awatar użytkownika

Witam ponownie!
Jeszcze jedno pytanie: Czy publikacje na stronach internetowych (plan rozwoju, scenariusze itp.) umieścić w punkcie 2 ( Wykorzystywanie w pracy technologii...) czy lepiej w punkcie 3 (Umiejętność dzielenia się...)?
Prosze o odpowiedź. Z góry dziękuję. Ania.[/b]

Wto Sie 12, 2008 7:16 pm
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości