Obecny czas: Pią Lut 21, 2020 10:03 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 
kwalifikacje do nauczania przyrody w szkole podstawowej 
Autor Wiadomość

Dołączenie: Sob Cze 22, 2013 12:03 pm
Post kwalifikacje do nauczania przyrody w szkole podstawowej
Temat: kwalifikacje nauczycieli
Posiadam dyplom ukończenia 5 letnich dziennych studiów magisterskich na kierunku Pedagogika, specjalność: Nauczanie Początkowe Uniwersytetu Śląskiego. Od początku uczę uczniów klas I-III szkoły podstawowej.
W bieżącym roku szkolnym postanowiłam to zmienić i od kwietnia br. realizuję studia podyplomowe kwalifikujące do nauczania przedmiotu przyroda w szkole podstawowej. Realizowane studia tylko utwierdziły mnie w tym przekonaniu. Obecnie kończę I semestr studiów i od lipca tego roku rozpoczynam II semestr / będzie trwał w miesiącu lipcu i wrześniu/. Kończę tez praktykę pedagogiczną przewidzianą w 3 semestrze studiów.
Chciałabym podjąć pracę w charakterze nauczyciela przedmiotu przyroda od m-ca września br
Dyrektor wyraża zgodę, bym mogła od września uczyć przyrody, ale nie wyraża na to zgody naczelnik wydziału edukacji.
Jaka jest podstawa prawna tych decyzji i co ja mogę zrobić w tej sprawie, by pomyślnie osiągnąć cel?
W obecnej sytuacji wygląda to tak, że nie będę uczyć ani dzieci w klasach I-III edukacji wczesnoszkolnej ani dzieci w klasach 4-6 przyrody. Wiem, że najlepiej byłoby, gdybym juz miała dyplom w ręce, ale jest to niemożliwe.Czy jest minimum godzin, które trzeba zrealizować podczas studiów podyplomowych?

Sob Cze 22, 2013 12:26 pm
Profil E-mail
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości