Obecny czas: Nie Lip 12, 2020 5:25 am
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Płatne? zastępstwa 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 15, 2003 12:00 am
Posty: 6
Post Płatne? zastępstwa
Pedagodzy i Psycholodzy! Czy chodząc na zastępstwa macie za nie płacone? W mojej szkole nie jesteśmy za to wynagradzane, dostajemy zastępstwa tylko w godzinach swojej pracy, bo podobno nie możemy mieć płatnych zastępstw. Czy to jest zgodne z prawem? Jakim? A jeżeli tak, to czy mamy w takim razie prawo w ogóle wchodzić samodzielnie do klasy i wykonywać czynności nauczyciela (sprawdzanie obecności, prowadzenie zajęć i wzięcie na siebie odpowiedzialności za uczniów)? Może to jest nielegalne?


Wto Gru 20, 2011 1:11 pm
Profil
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lip 06, 2006 12:00 am
Posty: 599
Post Re: Płatne? zastępstwa
IzaW napisał(a):
dostajemy zastępstwa tylko w godzinach swojej pracy


Nie tak źle, bo znam szkoły gdzie ludzie są brani na zastępstwa niezależnie od godzin swojej pracy -czyli przed lub po lekcjach.

" ..... czy mamy w takim razie prawo w ogóle wchodzić samodzielnie do klasy i wykonywać czynności nauczyciela (sprawdzanie obecności, prowadzenie zajęć i wzięcie na siebie odpowiedzialności za uczniów)? ....."

Nie musisz prowadzić lekcji, ale masz dopilnować uczniów aby nic im się nie stało i nie generowali takiej liczby decybeli , która zakłóciłaby przebieg lekcji w sąsiednich lekcjach. Jeżeli coś się stanie Ty będziesz odpowiadała, gdyż wykonujesz polecenie dyrektora.

Natomiast nie potrafię udzielić odpowiedzi na pytanie czy jest zgodne z prawem, że za zastępstwa się nie płaci. Spotkałam się z opinią, że są niepłacone, gdyż pracujemy 40 h w tygodniu, to wynika z KP a nie KN.
Zastępstwa są zgodne z prawem gdyż szkoła ma obowiązek zapewnić opiekę nad uczniami.


Czw Mar 01, 2012 9:04 am
Profil
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lip 06, 2006 12:00 am
Posty: 599
Post Re: Płatne? zastępstwa
"Nie musisz prowadzić lekcji, ale masz dopilnować uczniów aby nic im się nie stało i nie generowali takiej liczby decybeli , która zakłóciłaby przebieg lekcji w sąsiednich lekcjach".

przepraszam miało to brzmieć:

"Nie musisz prowadzić lekcji, ale masz dopilnować uczniów aby nic im się nie stało i nie generowali takiej liczby decybeli , która zakłóciłaby przebieg lekcji w sąsiednich klasach lekcyjnych".


Czw Mar 01, 2012 10:54 pm
Profil
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 15, 2003 12:00 am
Posty: 6
Post Re: Płatne? zastępstwa
Chętnie poszłabym na płatne zastępstwa poza godzinami swojej pracy, tak jak każdy nauczyciel. Idąc na zastępstwo w czasie swojej pracy, to co mam zaplanowane do zrobienia muszę odłożyć i wykonać kiedy indziej, czyli po godzinach. Karta Nauczyciela w kwestiach wynagrodzeń i płac używa określenia "nauczyciel" mając na myśli także pedagoga/psychologa.

Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:

1) nauczycielach bez bliższego określenia - rozumie się przez to nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach wymienionych w art. 1 ust. 1 i 1a;


Dalej mowa jest o naszej płacy, w skład której wchodzi zapłata za zastępstwa

Art. 30. 1. Wynagrodzenie nauczycieli, z zastrzeżeniem art. 32,(dotyczy zatrudnionych w administracji rządowej i kuratoriach) składa się z:

1) wynagrodzenia zasadniczego;
2) dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego oraz za warunki pracy;
3) wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe i godziny doraźnych zastępstw;
4) nagród i innych świadczeń wynikających ze stosunku pracy, z wyłączeniem świadczeń z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych i dodatków socjalnych określonych w art. 54.

Art. 35. 2a. Przez godzinę doraźnego zastępstwa rozumie się przydzieloną nauczycielowi godzinę zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych, której realizacja następuje w zastępstwie nieobecnego nauczyciela.

3. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i za godziny doraźnych zastępstw wypłaca się według stawki osobistego zaszeregowania nauczyciela, z uwzględnieniem dodatku za warunki pracy.


Wydaje mi się, że przytoczone z KN paragrafy gwarantują mi wynagrodzenie za odbyte zastępstwa, chyba że o czymś nie wiem, albo czytam bez zrozumienia ;-))

Co Wy na to???????????


Czw Mar 08, 2012 12:07 am
Profil
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lip 06, 2006 12:00 am
Posty: 599
Post Re: Płatne? zastępstwa
maj27 napisał(a):

Nie tak źle, bo znam szkoły gdzie ludzie są brani na zastępstwa niezależnie od godzin swojej pracy -czyli przed lub po lekcjach.


BEZPŁATNIE.

Izo, nadal jesteś na nie chętna?

pozdrawiam


Czw Mar 08, 2012 8:58 am
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © phpBB Group.
aktualizacja stron internetowych