Obecny czas: Pią Sie 14, 2020 3:50 am

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
podręcznik do j.ang w kl. 1-3 sp 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Cze 15, 2006 12:00 am
Post podręcznik do j.ang w kl. 1-3 sp
Witam.

Uczę w klasach 1-szych szkoły podstawowej.

Jak wiecie są teraz obowiązkowe 2 godz angielskiego w tygodniu. Uczę z podręcznika Hocus Pocus 1. Problem w tym, że już go kończę i wypadałoby po feriach zacząć 2 część. Po pierwsze obawiam się reakcji rodziców na kolejny wydatek, a po drugie zastanawiam się czy 2-ga część nie będzie dla nich za trudna??

Czy to ja idę tak szybko z materiałem (choć myślę, że nie) czy ta książka jest przeznaczona dla klas z jedną godz. w tygodniu?

Proszę o radę czy kupować część drugą, czy może ktoś z Was zna lepszy podręcznik, przystosowany do 2 godzin angielskiego w tygodniu. (Ważne jest dla mnie aby był w miarę łatwy i niedrogi.)

Zgóry dziękuję za rady!!:)
[/url]

Śro Sty 31, 2007 5:03 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sty 11, 2007 1:00 am
Miejscowość: Pomorze
Post język angielski w szkole
Czy może już wiesz, czy w następnym roku szkolnym będzie kontynuowana obowiązkowa nauka j. angielskiego w II klasie? W sprawie wyboru podręczników nie mogę nic niestety Ci poradzić, uczę w podstawówce matmy!

Nie Lut 04, 2007 2:46 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Cze 15, 2006 12:00 am
Sorry, nie wiem zupełnie od czego/kogo to zależy, jak na razie nic na ten temat nie słychać.

pozdrawiam!!

Pon Lut 05, 2007 7:21 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 10, 2003 12:00 am
Miejscowość: Hollyłódź
Znam podręcznik Sparks, ciekawy i jak to zwykle w zintegorwanym, dużo kolorowania, zabawy i bardzo dużo wierszy i piosenek - niestety bez płyty w domu ani rusz, jeśli rodzice chcą pomóc swoim pociechom...

Pon Lut 05, 2007 8:11 pm
Profil YIM
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 09, 2005 1:00 am
Miejscowość: Lublin
Mam serdeczną prośbę do nauczycieli języka angielskiego, którzy mają doświadczenie w pracy z podręcznikiem STURDUST (Oxford) z dziećmi w klasach 1-3. Chodzi mi o szczere refleksje (na forum prywatnym):
Czy sprawdza się on w dużych klasach, przy 2 godzinach lekcyjnych?

Niespodziewanie, zaczynam pracę w nowej szkole, w której poprzedni nauczyciel zapowiedział przejście na ww. podręcznik, a ja mam parę dni na to, żeby się ewentualnie z tej decyzji wycofać. Przeczytawszy rekomendacje w katalogu wydawniczym mam pewne wątpliwości. :roll: Z góry dziękuję.

Nie Wrz 02, 2007 11:23 am
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lis 17, 2005 1:00 am
Miejscowość: opolskie
na mnie stardust rowniez nie wywarl dobrego wrazenia, za to seria ksiazek "english adventure" zapowiada sie bardzo ciekawie. pomijajac fakt, ze wszystko jest opracowane na bazie postaci z bajek, ktore dzieci idealnie kojarza i lubia to w ksiazce dla nauczyciela mozna znalezc karty do oceny dzieci i karty do samooceny dzieci, co w szkolach, gdzie obowiazuje opisowy system oceniania jest swietnym rozwiazaniem..jesli ktos ma czas na przegladniecie i zmiane to naprawde polecam

Pią Wrz 07, 2007 9:21 pm

Dołączenie: Sob Cze 28, 2008 12:00 am
Post re: joannax
Witam. Pewnie już podjęłaś decyzję co do podręcznika, ale wiem jedno i mogę się tym podzielić, od tego w końcu mamy forum. Podręczniki wydawnictw zagranicznych są o wiele droższe od naszych, rodzimych. Ale i tutaj wśród wydawnictw ceny są wyższe i niższe. Wiem jak ważna jest ta kwestia, szczególnie dla rodziców oraz nauczycieli uczących w małych miejscowościach, w środowisku, które niektórzy zwykli określać "roszczeniowe". Ja wybrałam i po wakacjach zamierzam uczyć z czteroczęściowego cyklu wydawnictwa WSiP "HURRAY". Cena całego zestawu dla ucznia, w skład którego wchodzi podręcznik z ćwiczeniami, CD ucznia, naklejki, nalepki, wycinanki to koszt około 30 zł.

sklep.wsip.pl :D

Pon Sie 04, 2008 11:13 pm
Profil E-mail

Dołączenie: Wto Cze 21, 2005 12:00 am
Miejscowość: Pułtusk
Polecam New Sparks. Pozdrowienia z Pułtuska.

Nie Sie 10, 2008 9:24 am
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 22, 2008 12:00 am
Post Hurray
Help!!!
otrzymałam właśnie, w wyniku przyczyn naturalnych, klasę III SP prowadzoną na Hurray 3. Potrzebuję przykładowego planu wynikowego. Aktualnie poluję na podręcznik. Od dzieci skserowałam sobie kilka pierwszych rozdziałów.
PILNE PROSZę O WSKAZóWKI

Wto Wrz 16, 2008 6:47 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Paź 01, 2006 12:00 am
Trochę pózno odpisuję, ale może komuś jeszcze pomogę. Otóż ja uczyłam 2 lata klasy 1-3 z podręcznika New Bingo 1,2,3 polskiego wydawnictwa. Straaasznie się z tym podręcznikiem męczyłam. Podręcznik może i fajny i przede wszystkim TANI (dlatego go wybrałam), ale materiał jaki tam jest i piosenki są poprostu nie do przejścia!! W 3 klasie uczniowie mają już umieć czas \present \continuous i mają umieć budować pytania w tym czasie i to na PIERWSZEJ LEKCJI!!Co do piosenek to większość jest tak nierytmiczna i nudna, że uczniowie sami się z nich śmieją, a co dopiero mówić o ich śpiewaniu!!

Dlatego w tym roku podręcznik zmieniłam i nie patrzyłam na to, żeby był tani, bo dla rodziców to jednorazowy wydatek \a ty musisz się meczyć z tym podręcznikiem CAŁY rok! Postanowiłam pomyśleć egoistycznie i wypróbować FOOTPRINTS 1( już nie polskeigo wydawnictwa) i jak narazie i ja i dzieci jesteśmy bardzo zadowoleni. Jest dużo dodatkowych materiałów, ciekawe historyjki i fajne piosenki. Dzieciaki aż proszą, żeby jeszcze raz włączyć im nagranie i chętnie w domu słuchają nagrań. Jak naraziei jestem bardzo zadowolona, więc mówię wam - nie patrzcie na cenę bo ja się na tym przejechałam. To Wy i dzieci macie mieć komfort pracy i czasem nie warto ubolewać nad 5 zl więcej.
Pozdrawiam

Wto Wrz 30, 2008 3:15 pm
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość