Obecny czas: Wto Sty 28, 2020 11:20 am

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57  Następna
Egzamin na mianowanego to nic strasznego! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2008 12:00 am
Post Re: Egzamin na mianowanego to nic strasznego!
i jeszcze jedno pytanie - czy używałyście Prezentacji Multimedialnej czy po prostu mówiliście?
Wybieram tę drugą opcję, ale dwóch nauczycieli(gimnazjum), którzy zdają ze mną mają prezentację z laptopa. I się stresuję, czy nie wyjdę na jakąś niedouczoną..
Co radzicie?

Śro Sie 17, 2011 1:28 pm

Dołączenie: Pon Lip 11, 2011 4:21 pm
ja też brałam pod uwagę prezentację multimedialną, ale to jest ryzykowne a jak nie będzie prądu, a jak laptop zawiedzie, czy maja tam warunki do odtworzenia??? Ja po prostu mówiłam wspierając się kartką, żeby czegoś nie ominąć. Moja koleżanka miała wcześniej egzamin, zdawały we trzy. Jedna miała też prezentację i dostała mniej punktów niż te co tylko mówiły. Ale wybór należy do Ciebie. Będzie wszystko OK!!!

Czw Sie 18, 2011 9:28 am
Profil E-mail

Dołączenie: Nie Lis 07, 2010 6:10 pm
Witam, dziś zdałam egzamin na nauczyciela mianowanego:) Prezentowałam ustnie swój dorobek zawodowy, czytałam z kartki prezentację na 10 minut, bo tyle zaznaczono mi że do 10 min. W tym celu wczesniej poprzerabiałam swoje sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego, tak aby było na 10 min max. Powiedziałam a raczej przeczytałam tylko o najwazniejszych rzeczach, które zrobiłam w okresie stażu.
Wielce Szanowna Kamisja, liczaca 5 osób, najpierw została przedstawiona i poproszono mnie o zaprezentowanie się. Czytałam więc spokojnie i momentami miałam wrażenie że Wielce Szanowna Komisja nie słucha. Gdy powiedziałm ostatnie zdanie, że wszystkie zaplanoane zadania w planie rozwoju zawodowego zostały wykonane i że dziekuję to nagle Szanowna Komisja drgnęła i po kolei zadawano mi pytania:
-jak zachęcam dzieci do czytania książek ( jestem nauczycielem bibliotekarzem i uczę też przedmiotu)
-jaki jest regulamin mojej biblioteki i gdzie można go znaleść? (w statucie:))
-Mój największy sukces wychowawczy i moja porażka wychowawcza ( miałam wychowastwo wiec powiedziała zgodnie z prawdą)
-Jakie środki dydaktyczne uważam za niezbędne do zakupienia w najblizszym czasie (to kierownik edukacji z gminy, który chciał się zorientować na co jeszcze gmina powinna dac pieniazki, wiec też odpowiedziała szczerze)
-coś tam jeszcze zapytano mnie co robimy jak nie mamy srodków na zakup ksiazek do biblioteki (powiedziałm, że są tzw.dary do biblioteki od rodziców i że czasem wydawnictwa cos darmowo przyślą)
Ogólnie atmosfera była bardzo miła i przyjemna a Wielce Szanowna Komisja dobrze się na egzaminie bawiła, bo jak tylko przyszłam to już na korytarzu słyszałam śmiechy- a zdawałam przede mną moja koleżanka ze szkoły, więc już wiedziałam, że będzie wesoło i miło i tak było!:)
Na koniec Pani Dyrektor (pytan na egazminie nie zadawała) podeszła do nas i gratulowałam nam i powiedziała, że jest z nas dumna, bo bardzo ładnie wypadłyśmy na egzaminie- więc doceniona przez szefową cała w skowronkach poszłam z koleżnaką na kawę:)
Życzę każdemu z Was takiego egzaminu a Tym , którzy już zdali Gratuluję:)

Pią Sie 19, 2011 1:55 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Wrz 14, 2008 12:00 am
lejesz miód na moje serce takim opisem
to działa nawet lepiej niż wczorajsze wino
ja się do środy jeszcze postresuję ech

Pią Sie 19, 2011 3:05 pm

Dołączenie: Pon Lip 25, 2011 6:27 pm
bartekb napisał(a):
Mam pytanie odnośnie zdjęć, które umieszczacie w prezentacji na egzaminie na stopien n-la mianowanego. Czy nikt wam nie zwrócił uwagi odnośnie wyrażenia zgody na pokazywanie tych zdjęć - bez zgody osób tam będących

Jak widać w moim poprzednim poście- takie właśnie pytanie miałam na koniec mojego występu. U nas w przedszkolu każdego roku rodzice podpisują różnorodne zgody, m.in. na udostępnianie zdjęć dzieci na stronie, podczas prezentacji, konferencji itd. Bez tego z pewnością zdjęć bym nie użyła. Najpewniejszą opcją jest oczywiście zgoda pisemna

Pozdrawiam :)

Wto Sie 23, 2011 1:57 pm
Profil E-mail

Dołączenie: Śro Lip 20, 2011 6:09 pm
Ja mam egzamin jutro i bardzo sie denerwuję.... 8O

Czw Sie 25, 2011 2:01 pm
Profil E-mail

Dołączenie: Śro Lip 27, 2011 10:48 am
Egzamin to naprawdę nic strasznego - dziś go miałam, komisja super , miła - pytania łatwe dot. prezentacji.
Pozdrawiam:-)

Czw Sie 25, 2011 4:08 pm
Profil E-mail

Dołączenie: Śro Lip 20, 2011 6:09 pm
Dzisiaj też tak stwierdzam, bo już jestem po. HUUUUURRRRA!!!! Było ok, komisja przemiła, dyrektorka "słodziła" ile mogła, pytania z prezentacji. Ale czuję niedosyt, bo w połowie mi przerwali. Dobrze, ze zrobiłam portfolio to sobie pooglądali chociaz. :okulary:

Pią Sie 26, 2011 1:25 pm
Profil E-mail

Dołączenie: Sob Cze 04, 2011 2:44 pm
Moje pytania:
1. Jak pracuję z uczniem z trudnościami?
2. Jakie przepisy prawa wewnątrzszkolnego regulują bezpieczeństwo we wszystkich formach zajęć w szkole? (chodziło o regulaminy dyżurów, wycieczek, statut)
3. Jeśli przygotowuję się do zajęć z uczniami klas IV - VI, to czy biorę pod uwagę tylko podstawę programową tego etapu? (oczywiście nie, poprzedniego i następnego etapu również)
4. Jak w szkole wdrażamy wnioski z badania osiągnięć uczniów?
I wiem, gdy się to czyta, to myślisz, że o Jezu nic nie powiem, ale siedząc tam wszystko jakoś samo leci.

Pon Wrz 05, 2011 7:17 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Paź 02, 2007 12:00 am
Byłabym wdzięczna za przesłanie prezentacji bo to jeszcze przede mną najprawdopodobniej w listopadzie. beti003@o2.pl z góry dziękuję :)

Sob Wrz 24, 2011 6:53 pm
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości