Obecny czas: Pon Sty 27, 2020 1:41 pm

Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45
Co z załacznikami? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sty 06, 2005 1:00 am
Miejscowość: lubelskie
i tak panikują od 2002 roku - nadgorliwość gorsza od...

karałabym za dołączanie czegoś więcej niż mówi rozporządzenie...

Joanno podzielam Twoje wzburzenie, ale nie jest to dla takie oczywiste. Dyplomowałam się w 2006 roku i nie miałam ani jednego załącznika z okresu stażu / zawzięłam się, chociaż z pewnymi obawami i chyba jako jedna z nielicznych/. Komisja nawet nie zapytała o nie, ale moja koleżanka, która kilka dni później stanęła przed komisją musiała mocno się napocić, by wybronić się z zarzutów, że tak mało załączników / miała trochę tych stażowych/.

No i wiadomość z ostatniej chwili, w grudniu 2007 koleżance z nauczania zintegrowanego komisja zarzuciła, że nie dołączyła:konspektów, prac uczniów, pomocy dydaktycznych itd.itp. Nie żartuję, to fakt. Koleżanki ekspertki chętnie by sobie pooglądały. Ale żeby było jeszcze "weselej" z pokoju obok wyszła inna nauczycielka, która była zawstydzona, bo z kolei musiała się tłumaczyć ... dlaczego miała załączniki, a przecież rozporządzenie wyraźnie to określa.

Dodam, że wszystko działo się w KO w Lublinie. Tak tak, już kilka lat temu była dyskusja o załącznikach w tym naszym kuratorium. I jak widac nie tylko nauczyciele nie są reformowalni, eksperci też.

Dlatego teraz nie doradzam nic moim znajomym, gdy pytają czy dołączać czy nie. Mnie się udało, ale...

Czw Sty 17, 2008 7:38 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Gru 03, 2007 1:00 am
No właśnie, dzięki za komentarz, ale co zrobić nadal nie wiem, bo każdy ma inne doświadczenia. Niby załączników nie trzeba , ale nikt nie zabrania i koło się zamyka. Nie zbierałam zaświadczeń dotyczących moich działań, tylko je wykonywałam, a teraz już sama nie wiem czy zająć się zbieraniem potwierdzeń ????? Czuję się jakbym miała stanąć prawie przed sądem i udowodnić, że coś zrobiłam.???? To jest moim zdaniem trochę nie fair. :x

Czw Sty 17, 2008 9:40 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Wrz 10, 2003 12:00 am
Miejscowość: Hollyłódź
Komisja mogła co najwyżej wyrazić żal, że nie dołączono załączników, bo coś ciekawego było w opisie i chętnie by to obejrzeli - a to już tylko subiektywne chęci nie mogące mieć absolutnie wpływu na ocenę. Gdyby tak się jednak stało, nauczyciel w odwołaniu od razu ma pozytywne rozpatrzenie ze strony men. Brałam udział w wielu komisjach z różnymi ekspertami i już słuchać nie mogę tych naciąganych teorii o braku załączników. Czy wiecie, że są organa gdzie na mianowanego komisja nie widzi teczki na oczy, bo nie teczka jest przedmiotem oceny tylko prezentacja i odpowiedzi na pytania? Są i takie, gdzie nie omieszkają powiedzieć: pani chyba nie zna rozp. po co te załączniki? Ale jeśli nauczyciele sami na siłę dają załączniki - pomimo wytycznych z rozp. co jest konieczne - to są i komisje, co chętnie by obejrzały, sami je przyzwyczailiśie do tego :)

Czw Sty 17, 2008 9:50 pm
Profil YIM
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Kwi 09, 2008 12:00 am
Post złączniki
Witam! Jestem pewna,że Ci,którzy składają teczkę do KO po zmianach z 7.11.2007(patrz rozporządzenie)NIE WKŁADAJĄ ŻADNYCH ZAŁĄCZNIKÓW ,tylko opis i analizę dzałania.Pozdrawiam.Ewa

Pią Kwi 18, 2008 9:31 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2003 12:00 am
No nie powinni wkładać- wątek jest stary i dotyczy rozporządzenia wcześniejszego sprzed grudnia 2007 r.

Może należałoby ten wątek usunąć?

Pią Kwi 18, 2008 10:31 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Kwi 07, 2002 12:00 am
Miejscowość: virtualna Polska
Wątek zamknięty ponieważ dotyczy awansu wg zasad rozporządzenia z dnia 1 grudnia 2004.
Wg nowego rozporządzenia nie należy do teczki wkładać załączników.

Kliknij - tak uczę i pracuję

Pią Kwi 18, 2008 10:39 pm
Profil E-mail YIM WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 446 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość