Obecny czas: Pią Lip 29, 2016 7:51 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Dyplomowany- staż przedłużony o 9 miesięcy 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lip 22, 2006 12:00 am
Post Dyplomowany- staż przedłużony o 9 miesięcy
Proszę o pomoc!
Ze względu na brak programu nie uzyskałam stopnia nauczyciela dyplomowanego. Po odbyciu dodatkowego stażu, 9 miesięcy, złożyłam sprawozdanie do dyrektorki. Co dalej? Czy mam wypełnić takie same dokumenty jak rok temu? Gdzie ma je znaleźć? Może ktoś jest w podobnej sytuacji a może ktoś już to przeżył?
Pozdrawiam serdecznie,
Alicja

Czw Cze 11, 2009 10:37 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lis 05, 2003 1:00 am
Post Re: Dyplomowany- staż przedłużony o 9 miesięcy
alicja72 napisał(a):
Proszę o pomoc!
Ze względu na brak programu nie uzyskałam stopnia nauczyciela dyplomowanego.

8O Posiadanie programu nie jest obowiązkiem!!

Nie Cze 14, 2009 11:11 pm
Profil YIM
Awatar użytkownika

Dobry wieczór!
W teczce nr 2 zamieszczam cykl lekcji pt. Jestm obywatelem europy. Chodzi o prezentacje uczniów na temat Francji, kultury i obyczajów. Czy muszę mieć jakieś potwierdzenie od dyrektora na ten temat? Od kilku lat moi uczniowie przygotowują prezenatcje na ustalony tamat.
Czy mogę sama tak sobie to tytuować?
Pozdrawiam ,
Alicja

Sob Cze 20, 2009 11:40 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2003 12:00 am
Potwierdzenia nie trzeba, a ten cykl lekcji- to chyba w formie opisu i analizy - przyporządkowany jako zadnie do jakiegos punktu wymagań na dyplomowanego? Oczywiście mozesz sobie jakoś tam tytułować- przeciez to twoja teczka. Mozesz zatytułować np. Opis i analiza projektu edukacyjnego "Jestem obywatelem Europy".

Nie Cze 21, 2009 11:14 am
Awatar użytkownika

Dziękuję za odpowiedź!
Ale jeśli dyrektorka mi powie : Kto o tym wiedział?, jaki cykl lekcji? To co mam zrobić? Są tematy lekcji w dzienniku i na koniec konkurs wiedzy o krajach frankofońskich.
Tak mi powiedziała w tamtym roku.
Pozdrawiam,
Alicja

Nie Cze 21, 2009 9:21 pm
Awatar użytkownika

alicja72 napisał(a):
Dziękuję za odpowiedź!
Ale jeśli dyrektorka mi powie : Kto o tym wiedział?, jaki cykl lekcji? To co mam zrobić?
Alicja
Gdzie Ci tak powiedziała? Na komisji? Przecież napisałas jej sprawozdanie, a dyrekcja ma obowiązek na bieżąco monitorować prace nauczyciela awansującego się. Mogła sobie sprawdzić w dziennikach albo żądać przedstwienia dowodów. Skoro jednak dała Ci pozytywna ocenę pracy za okres stażu, to....to ja nic tu nie rozumiem.

alicjo...mam wrażenie, że sama nie wiesz, na czym stoisz! Poznaj dobrze prawo awansowe, to będziesz mogła sie bronić - a tak, to Ci wszystko można wmówić.

Nie Cze 21, 2009 11:31 pm
Profil YIM
Awatar użytkownika

No tak! Masz rację, ale istnieją różne dyrektorki a ta jest okropna i mnie męczy już od ponad roku. Poczytam!
Nie na obronie. Przed obroną przeglądnęła moją teczkę, zaczęła sprawdzać i wpierać mi, że nie zrobiłam niektórych rzeczy, szukać po dziennikach, udowadniać, że dana współpraca np z Alliance Francaise, to nie współpraca.
To racja jestem mało pewna siebie.
Mogę jeszcze zapytać o uczennicę klasy wychowawczej, nominowaną do szkolnego nobla w dziedzinie kulturalnej. Zgłosił ją do tej nagrody MDK nie ja, jednak napisałam jej opinię i przygotowywałam do wielu konkursów. Czy mam ją opisać w teczce? Czy jest za to punkt?

Pozdrawiam serdecznie,
Alicja

Pon Cze 22, 2009 7:35 pm
Awatar użytkownika

alicja72 napisał(a):
Przed obroną przeglądnęła moją teczkę,

A dlaczego jej dałaś?? Teczka nie jest sprawą dyrekcji! Dostała swoje sprawozdanie i na tym koniec. Napisałaś w sprawozdaniu o tej współpracy? Wtedy powinna zakwestionować albo żądać dowodów.
[quote]Mogę jeszcze zapytać o uczennicę klasy wychowawczej, nominowaną do szkolnego nobla w dziedzinie kulturalnej. Zgłosił ją do tej nagrody MDK nie ja, jednak napisałam jej opinię i przygotowywałam do wielu konkursów. Czy mam ją opisać w teczce? Czy jest za to punkt?[/quotr]Tę uczennicę sobie daruj...No, chyba że gdzieś napiszesz o tych konkursach, natomiast "nobel kulturalny" to nie Twoja inicjatywa. Ty nie masz się chwalić osiągnięciami swoich uczniów, tylko swoimi. Uczniów - tylko wtedy, gdy to Twoja zasługa i wynik Twojej pracy.

Pon Cze 22, 2009 9:06 pm
Profil YIM
Awatar użytkownika

Dziękuję bardzo!
Oczywiście, że napisałam o współpracy w sprawozdaniu, nie tylko o wspólpracach, ale o wielu innych osiągnięciach. Pracuję w szkole dwujęzycznej z językiem francuskim i o osiągnięcia nie jest trudno. Nigdy nie zostały zauważone przez dyrektora: Zajmuję od 3 lat pierwsze miejsca w konkursie języka francuskiego na dolnym śląsku , mam osiągnięcia , pracę w ramach wolontariatu w SP gdze uczę uczniów z 5 i 6 klas, piszę arkusze egzaminacyjne dla klas dwujęzycznych na całą Polskę i Konkurs języka francuskiego , 2 etapy dla województwa dolnośląskiego.
Niestety Dyrektorka tego nie zauważa.Uczy ze mną w tej samej klasie i o zgrozo nie jest poważana w przeciwieństwie do mnie.

Mam zamiar się tym razem nie dać i obronić.
No cóż mobing w edukacji jest na 2 miejscu jeśli chodzi o trudne zawody.
ja nie mam siły . Zwolniłam się pod koniec maja. Niech mobinguje innych. Już inni płaczą. Robi to od lat . Mobinguje wiele osób na raz .
Naprawdę,
Pazdrawiam,
Alicja

Pon Cze 22, 2009 10:22 pm
Awatar użytkownika

No to trzymam kciuki, pozdrawiam.

Pon Cze 22, 2009 10:41 pm
Profil YIM
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość