Obecny czas: Pon Wrz 21, 2020 5:46 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Ułatwienie i usprawnienie pracy - sposoby 
Autor Wiadomość

Dołączenie: Nie Lut 27, 2011 3:55 pm
Post Ułatwienie i usprawnienie pracy - sposoby
Wszyscy wiemy, jak nasza praca nauczycielska jest trudna i wymagająca… czy macie jakieś sposoby, jak ją ułatwić? Chodzi mi głównie o szybkość, sprawność pracy, sposoby na niewdzięczne i żmudne aspekty, takie jak sprawdzanie klasówek, pisanie zadań itp….:)

Nie Lut 27, 2011 4:01 pm
Profil E-mail

Dołączenie: Nie Lut 27, 2011 4:06 pm
Post Re: Ułatwienie i usprawnienie pracy - sposoby
Ja wyznaję teorię szablonów – do wszystkiego mam szablony i to mi bardzo automatyzuje pracę.

Pon Mar 07, 2011 10:30 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lip 06, 2006 12:00 am
systematyczność w wykonywaniu pracy, krótkie, szybkie w sprawdzaniu kartkówki- ich sprawdzenie to góra 10 minut na jedną klasę

Śro Mar 30, 2011 9:23 pm

Dołączenie: Nie Lut 27, 2011 4:06 pm
mnie to do końca nie przekonuje. Taka kartkówkę sprawdza się zdecydowanie więcej niż 10 min, musisz ją przygotować, wydrukować potrzebną liczbę egzemplarzy... Ja jestem zwolennikiem maksymalnej automatyzacji:) Wsip właśnie uruchamia platformę www.wsipnet.pl - nauczyciel zadaje ćwiczenia przez internet, uczniowie rozwiązują i nauczyciel ma od razu wgląd do gotowych wyników. Jeśli to wypali i przyjmie się na ogólnopolską skale, to ma szansę zdecydowanie usprawnić pracę nauczycieli.

Nie Kwi 03, 2011 10:33 am
Profil E-mail

Dołączenie: Nie Lut 27, 2011 3:55 pm
Dzięki fiedzio, dobry pomysł z tym http://www.wsipnet.pl . Wygląda obiecująco, chyba warto przetestować:)

Nie Kwi 03, 2011 10:47 am
Profil E-mail
Awatar użytkownika

"Wsip właśnie uruchamia platformę www.wsipnet.pl - nauczyciel zadaje ćwiczenia przez internet, uczniowie rozwiązują i nauczyciel ma od razu wgląd do gotowych wyników."

W czasie lekcji uczniowie rozwiązują te zadania czy w domu? Bo jak w domu to nie wiadomo kto naprawdę siedzi przed monitorem, a jak w szkole to spoko, tyle, że ja nie mam tak urządzonej sali, aby każdy uczeń miał dostęp do komputera. Ja mam tradycyjnie- kreda i tablica.Tablica zielona, aby było jasne, żadna tam interaktywna.
No i nie wszyscy moi uczniowie w domu mają komputery albo/i dostęp do internetu.
Fiedzio dlaczego uważasz, że takie kartkówki sprawdza się więcej niż 10 minut? Wątpię, aby z autopsji... Ja takie mam i mieszczę się w owych 10 minutach. Oczywiście mam i też dłuższe... A taką kartkówkę drukuję tylko raz, gdyż odpowiedzi uczniowie piszą na swoich kartkach.
Nie uczę matematyki. Pytanie w poście było ogólne, bez podania przedmiotu.
Serdecznie pozdrawiam

Czw Kwi 07, 2011 8:08 am

Dołączenie: Pią Wrz 09, 2011 9:08 pm
@maj27 Mi sprawdzanie zajmuje często o wiele więcej niż te 10 minut. Szkoda mi tego czasu. Wsipnetu rzeczywiście opiera się chyba na takim założeniu, że oni robią te zadania w domu. Należy im zaufać, że robią to sami, bo jakie jest inne wyjście? Dla mnie zresztą jest to dosyć niezły pomysł. Na pewno pomoże wielu osobom.

Nie Wrz 11, 2011 5:12 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

solina napisał(a):
@maj27 Mi sprawdzanie zajmuje często o wiele więcej niż te 10 minut. Szkoda mi tego czasu. Wsipnetu rzeczywiście opiera się chyba na takim założeniu, że oni robią te zadania w domu. Należy im zaufać, że robią to sami, bo jakie jest inne wyjście? Dla mnie zresztą jest to dosyć niezły pomysł. Na pewno pomoże wielu osobom.

Czyli mam domniemywać, że praca uczniowska jest samodzielna?

Część uczniów kombinowała, kombinują i kombinować będą. Ja jednak chcę mieć pewność czyją pracę oceniam- ucznia czy rodzica, starszego brata, ucznia z otwartym podręcznikiem. W dobie bryków, streszczeń, handlu prezentacjami maturalnymi z j.polskiego, zamieszczonych wypracowań i innych "rewelacji" wsipnet jako podstawa do oceny ucznia mnie nie przekonuje. Jako forma sprawdzenia swojej wiedzy przez ucznia owszem.Ja sprawdzam wiedzę ucznia - taki mam zawód- a nie jego stopień zaradności z przedmiotu wywiązywanie się z obowiązku szkolnego najtańszym kosztem, tak aby się nie spocić i nie przepracowywać.
serdecznie pozdrawiam

Pon Wrz 12, 2011 6:14 am
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 03, 2006 12:00 am
@Maj27, wątek jest kryptoreklamą, nie zauważyłaś tego?

Pon Wrz 12, 2011 7:25 am
Awatar użytkownika

Zauważyłam, ale "pogadać" na forum zawsze można...

Pią Wrz 16, 2011 5:14 am
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości