Obecny czas: Pon Wrz 21, 2020 6:02 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
odmowa przyjęcia godzin NI 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 26, 2005 1:00 am
Miejscowość: POMORSKIE
Post Re: odmowa przyjęcia godzin NI
żadnej zgody nie podpisywałam.... Czy to jest konieczne? Od lat w naszej szkole wice mówi "mam dla pani nauczanie u X, dwie godzinki...." i nie dostajemy nic do podpisu. Możesz podać, gdzie szukać informacji na ten temat, żeby być na prawie?

P.S. Co bym bez Was zrobiła... :)

Nie Paź 18, 2009 11:17 am
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sty 26, 2006 1:00 am
czekoladka napisał(a):
żadnej zgody nie podpisywałam.... Czy to jest konieczne? Od lat w naszej szkole wice mówi "mam dla pani nauczanie u X, dwie godzinki...." i nie dostajemy nic do podpisu. Możesz podać, gdzie szukać informacji na ten temat, żeby być na prawie? :)

proszę bardzo : http://www.abc.com.pl/pytanie/1362/6

Nie Paź 18, 2009 12:52 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 19, 2005 1:00 am
Miejscowość: łódzkie
Podstawa prawna to Karta Nauczyciela
Cytuj:
Art. 35. 1. W szczególnych wypadkach, podyktowanych wyłącznie koniecznością realizacji programu nauczania lub zapewnienia opieki w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, nauczyciel może być obowiązany do odpłatnej pracy w godzinach ponadwymiarowych zgodnie z posiadaną specjalnością, których liczba nie może przekroczyć 1/4 tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć. Przydzielenie nauczycielowi większej liczby godzin ponadwymiarowych może nastąpić wyłącznie za jego zgodą, jednak w wymiarze nieprzekraczającym 1/2 tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć.

2. Przez godzinę ponadwymiarową rozumie się przydzieloną nauczycielowi godzinę zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych.

2a. Przez godzinę doraźnego zastępstwa rozumie się przydzieloną nauczycielowi godzinę zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych, której realizacja następuje w zastępstwie nieobecnego nauczyciela.

3. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i za godziny doraźnych zastępstw wypłaca się według stawki osobistego zaszeregowania nauczyciela, z uwzględnieniem dodatku za warunki pracy.

4. Kobiecie w ciąży, osobie wychowującej dziecko do lat 4 oraz nauczycielowi w trakcie odbywania stażu nie przydziela się pracy w godzinach ponadwymiarowych bez ich zgody.

Nie Paź 18, 2009 1:47 pm
Profil E-mail WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sty 26, 2006 1:00 am
jakbyś otworzyła mój link to byś zobaczyła podstawę prawną wraz z uzasadnieniem.... :mrgreen: .. no cóż...

Nie Paź 18, 2009 3:53 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 19, 2005 1:00 am
Miejscowość: łódzkie
Otworzyłam, tylko pytanie pochodzi z maja a taki pogląd wyraził Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 12 maja 2004 r.
Zacytowałam więc odpowiedni fragment KN obowiązującej na dzień 1 września 2009. :D

Nie Paź 18, 2009 4:39 pm
Profil E-mail WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 26, 2005 1:00 am
Miejscowość: POMORSKIE
Dziękuję za zainteresowanie i wszystkie opdowiedzi.

POzdrawiam serdecznie.

Pon Paź 19, 2009 6:39 pm
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości