Obecny czas: Wto Wrz 22, 2020 2:09 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
odmowa przyjęcia godzin NI 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Sty 26, 2005 1:00 am
Miejscowość: POMORSKIE
Post odmowa przyjęcia godzin NI
uczeń po wypadku ma nauczanie indywidualne, przeszedł wiele operacji, bo ma zmasakrowaną twarz. Dyrekcja chce mi dać naucz.indywid z nim- dwie godziny. I tu pojawia się problem, mam opory, bo zabrzmi to głupio, ale nie mogę na niego patrzeć, jest to dla mnie wstrząs, a co dopiero siedzieć oko w oko. To dla mnie straszne obciążenie.Czy muszę zgodzić się na te godziny? De facto są nadliczbowe.

Pozdrawiam

Śro Paź 14, 2009 3:08 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lip 06, 2006 12:00 am
Post Re: odmowa przyjęcia godzin NI
Bardzo delikatna sprawa. Oby tylko uczeń nie dowiedział się o tym. Może jednak przełam się, Tobie trudno, a temu dziecku jeszcze trudniej.W sumie możesz odmówić, ale kto wie czy przy następnym nauczaniu indywidualnym Tobie go nie zaproponują, bo odmówiłaś.
Życzę powodzenia.

Czw Paź 15, 2009 7:07 pm
Awatar użytkownika

Jestem dyskretna, nie chodzę po szkole i nie opowiadam każdemu. Moje zdanie zna pedagog szkolny, psycholog i wice, który przydziela godziny. Niby mnie rozumie, ale nie do końca. Przecież każdy ma inny poziom wrażliwości, na jednym nauczycielu jego twarz nie robi wrażenia, na inny tak.

Czw Paź 15, 2009 10:34 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 19, 2005 1:00 am
Miejscowość: łódzkie
Moim zdaniem właśnie dużo wrażliwości potrzeba żeby sobie z tym poradzić.
Trochę już po tym świecie chodzę i różne osoby w swoim życiu widziałam. Czasami pierwsze wrażenie było tak szokujące, że odruchowo odwracałam wzrok. Jednak to co nas przeraziło, wywołało naturalne odwrócenie wzroku, nawet odrazę z czasem przestaje być istotne. Widzimy człowieka i nie zwracamy uwagi na jego wygląd. Nawet gdyby był najbardziej przerażający, przestaje nas razić.
Czy znasz tego ucznia, uczyłaś go wcześniej?
Jeśli tak, to od czego jest wyobraźnia. Rozmawiając z nim możesz przecież przywołać z pamięci taką jego twarz, jaką zapamiętałaś.
To dziecko potrzebuje chyba najbardziej normalnego traktowania. Dość ma już pewnie ludzi odwracających na jego widok głową lub spojrzeń pełnych litości. Ma do tego pełne prawo i ma prawo oczekiwać tego od swoich nauczycieli.

Pią Paź 16, 2009 4:28 pm
Profil E-mail WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lip 06, 2006 12:00 am
Czekoladka nie chciałam Ciebie w żaden sposób urazić.
Bardziej miałam na myśli fakt, że jak się trafia na środowisko plotkarskie to mimo najszerszych chęci dochodzi do przecieków.
A co do ucznia- jest spora szansa, że się oswoisz, z biegiem czasu ten smutny widok nie będzie taki szokujący.
Ja bym się podjęła bo "tyle wiemy o nas ile nas sprawdzono".
Życzę powodzenia i trzymam kciuki za Ciebie.

Pią Paź 16, 2009 9:19 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sty 26, 2006 1:00 am
czekoladka napisał(a):
To dla mnie straszne obciążenie.Czy muszę zgodzić się na te godziny? De facto są nadliczbowe.

Pozdrawiam

jak masz odwagę to masz prawo odmówić, zwrócić uwagę na to że dyrekcja ci te godziny przydziela a nie "każe" - jak sama wiesz są ponadwymiarowe... w ramach etatu może i ma prawo.
Problem tylko moze być z "odwaga" i powiedzeniem "nie".... jak znam życie szkolne właśnie dzięki braku asertywności nauczyciele dają sobą tak manipulować i wykorzystywać... al;e to juz temat do innego postu.

Sob Paź 17, 2009 10:06 am
Awatar użytkownika

Czekoladka, w wymiarze do 1/4 pensum dyrektor ma prawo przydzielić godziny ponadwymiarowe bez pytania o zgodę nauczyciela. Chyba że jest to nauczyciel odbywający staż na dowolny stopień awansu lub kobieta posiadająca małe dziecko, to wtedy potrzebna jest zgoda nauczyciela.

Sob Paź 17, 2009 12:51 pm
Profil E-mail WWW
Awatar użytkownika

Malgala, I robię awans, i sama wychowuję dwoje dzieci, i mam już 26 godzin.
Dziękuję Ci za te informacje.

Sob Paź 17, 2009 1:25 pm
Awatar użytkownika

Czyli masz powyżej 1/4 pensum godzin ponadwymiarowych i powinnaś wyrazić na nie zgodę.
Zakładam, że Twoje pensum to 18 godzin.
W takim przypadku, nawet jeżeli zgadzasz się na te godziny ponadwymiarowe, dwóch godzin NI nie może Ci przydzielić bo ponadwymiarowych nie można mieć więcej niż 1/2 pensum.
Maksymalnie mogłabyś mieć 27 godzin, a 26+2=28.

Sob Paź 17, 2009 2:55 pm
Profil E-mail WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Sty 26, 2006 1:00 am
1/4 pensum z 18 to max 5... 18 + 5 = 23 a ona ma 26. Nawet jezeli oprzec się na tym to i tak nie musi brac tego nauczania. A jezeli jest w trakcie awansu to dodatkowo załatwia sprawę.
ps. ciekawe czy dostałas do podpisu zgodę na te dodatkowe 8 godz. do 26

Sob Paź 17, 2009 10:58 pm
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość