Obecny czas: Wto Wrz 29, 2020 11:57 am

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Informatyka w szkole ponadgimzajalnej 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 07, 2006 12:00 am
Post Informatyka w szkole ponadgimzajalnej
Mam pytanie czy klasa realizująca informatykę w szkole ponadgimnazjalnej realizuje wcześniej technologię informacyjną czy informatyka jest zamiast?

Czw Kwi 24, 2008 6:32 pm
Awatar użytkownika

Sam środek wakacji :D i może nikt nie myśli o szkole ale nieśmiało liczę, że znajdzie sie tu jakiś informatyk bądź inny zoreintowany w temacie nauczyciel ze szkoły ponadgimnazjalnej i wyjaśni mi jak to jest z tą informatyką czy realizując godziny z rozszerzonej informatyki już nie realizuje technologiii informacyjnej? Bardzo proszę o pomoc :lol:

Czw Lip 31, 2008 12:47 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 11, 2003 12:00 am
Miejscowość: warmińsko - mazurskie
Informatyka jest zamiast technologii informacyjnej.

Informatyka jest w klasach które kończą się maturą, przygotowuje uczniów do egzaminu maturalnego, technologia natomiast stanowi podstawę obsługi programów komputerowych, pozyskiwania i i przetwarzania informacji najczęściej jest w technikach i liceach profilowanych i klasach zawodowych.

Odmianą technologii jest też technika prac biurowych czy przedmiot nazywany "komputer w sklepie".

Pią Sie 01, 2008 4:00 pm
Awatar użytkownika

Post Re: Informatyka w szkole ponadgimzajalnej
Gdzie wpisujecie w arkuszu ocen szkół ponadgimnazjalnych informatykę? Czy skreślacie przedmiot obowiążkowy Technologia informacyjna i w tym miejscu czy do końca wykreślacie TI a informatykę wpisujecie niżej po wszystkich przygotowanych wcześniej w druku przedmiotach obowiązkowych?

Nie Cze 14, 2009 2:08 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Mar 03, 2008 1:00 am
monigaw napisał(a):
Gdzie wpisujecie w arkuszu ocen szkół ponadgimnazjalnych informatykę? Czy skreślacie przedmiot obowiążkowy Technologia informacyjna i w tym miejscu czy do końca wykreślacie TI a informatykę wpisujecie niżej po wszystkich przygotowanych wcześniej w druku przedmiotach obowiązkowych?

9. W świadectwach ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej - liceum ogólnokształcącego dla dorosłych, w świadectwach szkolnych promocyjnych i świadectwach ukończenia szkół ponadgimnazjalnych: liceum profilowanego i technikum oraz w innych drukach szkolnych dla uczniów i słuchaczy tych szkół, obok nazwy obowiązkowych zajęć edukacyjnych realizowanych w zakresie rozszerzonym wpisuje się wyrazy "(zakres rozszerzony)", z tym że w przypadku zajęć edukacyjnych - technologia informacyjna wpisuje się wyrazy "(informatyka)".

Pon Cze 15, 2009 9:38 pm

Dołączenie: Pią Paź 28, 2011 9:40 pm
Nie jestem na czasie, bo w ponadgimnazjalnej uczyłem 5 lat temu. Ale akurat u mnie było tak, że w liceum ogólnokształcącym to w pierwszej klasie mieli właśnie technologię inf, a w 2 i 3 informatykę. Więc na świadectwo maturalne trafiały obie

Pią Paź 28, 2011 10:01 pm
Profil E-mail
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość