Obecny czas: Sob Lut 22, 2020 2:43 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Szukam podania o rezygnacje z wychowawstwa 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 02, 2004 12:00 am
Post Szukam podania o rezygnacje z wychowawstwa
Jestem nauczycielem i mam pytanko czy moge zrezygnowac z wychowawstwa jak juz mialem i wlasnie zakonczylem. Jesli tak to musze pisac podanie? i jak takie podanie musi wygladac?

Wto Lip 15, 2008 7:35 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2003 12:00 am
1. Nie ma wzoru podania jak zrezygnowac z wychowawstwa.
Zapewne można je napisac wg ogólnego wzoru pisania takiej formy wypowiedzi: kartka formatu A4, lewy górny róg dane osobowe (imię, nazwisko, adres), prawy: data i miejscowość; na środku,ale bliżej prawej strony: adresat; treść własciwa: trzy zdania:
Zaracam się z uprzejmą prośbą o przyjęcie mojej rezygnacji z funkcji wychowawcy w roku szkolnym 2008/2009.
Prośbę swoją motywuje tym, że......
Uprzejmie proszę o pozytywne złatwienie mojej sprawy (albo: o przychylenie się do mojej prośby).

Pod pismem podpis odręczny: imię i nazwisko

2. Nie wiem czy można "zrezygnować" z pełnienia funkcji wychowawcy. Przecież kazdy nauczyciel jest wychowawcą i bywa tak, że każdy chyba przez to przechodzi.

3.Także nie lubię "być" wychowawcą z całym dobrodziejstwem papierologii z tym związanym. Mam swoja terię na ten temat - skrótowo: wychowawwcami powinny być osoby np. po pedagogice, specjalnie zatrudnione jako wychowawcy, które w pełni mogłyby poświęcić się pełnieniu tej funkcji. A nauczyciele uczący przedmiotu niech dobrze spełniaja swój obowiązek właśnie ucząc przedmiotu. Ale to moja teoria w naszym szkolnictwie raczej nie ma szans na wcielenie w praktykę...

Wto Lip 15, 2008 8:39 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Wrz 08, 2005 12:00 am
Miejscowość: podkarpackie
Myślę , że dyrektor powinien się przychylić do takiej prośby. Często praktyka jest taka że dajemy wychowawstwo X bo się sprawdził a Y NIE DOSTANIE " bo sobie nie poradzi "

Wto Lip 15, 2008 9:11 pm
Profil E-mail WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 23, 2005 12:00 am
Miejscowość: prawa strona Wisły
U mnie dyrektor po prostu rozmawia z nauczycielem, gdy planuje mu dać wychowawstwo po oddaniu przez niego dawnej klasy...

Śro Lip 16, 2008 9:01 am
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sty 05, 2007 1:00 am
Mam swoja terię na ten temat - skrótowo: wychowawwcami powinny być osoby np. po pedagogice, specjalnie zatrudnione jako wychowawcy, które w pełni mogłyby poświęcić się pełnieniu tej funkcji. A nauczyciele uczący przedmiotu niech dobrze spełniaja swój obowiązek właśnie ucząc przedmiotu. Ale to moja teoria w naszym szkolnictwie raczej nie ma szans na wcielenie w praktykę...

bardzo podoba mi sie Twoja teoria Antonino:)

Śro Lip 16, 2008 4:15 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Paź 02, 2004 12:00 am
Dzieki za szybka dopowiedz:) ale mam jeszcze pytanko ile razy mozna zrezygnowac z wychowawstwa? sa moze jakies regulaminy co do tego? czy nauczyciel moze dostac wychowawstwo znowu zaraz jak skonczyl i dostaje ponownie?

Śro Lip 16, 2008 5:41 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 19, 2005 1:00 am
Miejscowość: łódzkie
To wyobraź sobie, że w małych szkołach często nie ma możliwości nawet rocznej przerwy w pełnieniu funkcji wychowawcy klasy, zwłaszcza gdy spora część nauczycieli nie ma pełnego etatu. Trudno przydzielić wychowawstwo komuś, kto jest w szkole tylko 2 razy w tygodniu i ma z klasą 2 godziny.

Śro Lip 16, 2008 8:11 pm
Profil E-mail WWW
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 23, 2005 12:00 am
Miejscowość: prawa strona Wisły
To wyobraź sobie, że w małych szkołach często nie ma możliwości nawet rocznej przerwy w pełnieniu funkcji wychowawcy klasy, zwłaszcza gdy spora część nauczycieli nie ma pełnego etatu.

jak u mnie, nie miałam jeszcze przerwy od 20lat

Czw Lip 17, 2008 8:41 am
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Lip 15, 2005 12:00 am
Miejscowość: Śląsk
Ja mam wychowawstwo od zawsze, czasami po dwa jednocześnie (to zbyt duże obciążenie - przyznaję),
ale moim zdaniem naucyzciel bez wychowawstwa jest taki..."niczyj".....

Czw Lip 17, 2008 11:43 am
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Mar 03, 2008 1:00 am
Też jeszcze nie doświadczyłam ani jednego roku bez wychowawstwa. Może by tak poprosić dyrektora?

Ale na pewno nie pisałabym żadnych pism, tylko pogadała z nim. Na te sprawy nie ma paragrafów. :wink:

Antonina, fajna ta teoria, też sobie kiedyś tak wymarzyłam :lol:

Czw Lip 17, 2008 10:07 pm
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość