Obecny czas: Nie Kwi 18, 2021 1:31 pm

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Protest przeciwko likwidacji bibliotek szkolnych 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Kwi 24, 2006 12:00 am
Post Protest przeciwko likwidacji bibliotek szkolnych
Jestem nauczycielem bibliotekarzem. MAiC opracowało projekt ustawy umożliwiajacy likwidację bibliotek szkolnych i co za tym idzie pozbawienie nas tak z dnia na dzień całego dorobku zawodowego (stopnie awansu) i zatrudnienie z KP. Minister Boni nie bierze pod uwagę żadnych argumentów przeciw. Poparło nas juz ponad 40tyś. osób. Proszę o dalsze poparcie i przekazanie zanjomym tego adesu: thttp://www.stoplikwidacjibibliotek.pl/poparli.php

Wiecej na ten temat:

obszerny komentarz protestu "STOP..." do podsumowania konsultacji przez MAiC: http://bibliotekawszkole.pl/konsultacje ... owanie.pdf

Z nim załączniki:
- opis konsultacji międzyresortowych (bardzo ciekawe, m.in. MKiDN wyraźnie krytykuje projekt)
- "biblioteka szkole w dokumentach międzynarodowych" autorstwa Bogumiły Staniów.

Proszeę o rozpowszechnianie (m.in. udostępniania na facebooku) dokumentu, ponieważ zawiera on chyba wszystkie argumenty przeciw projektowi i obnaża ignorancję MAiC w przygotowaniu i konsultacjach.

Przy okazji jest i mem, by było "nowocześnie" i ktoś zwrócił na to uwagę :)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... nt_count=1

Nie Mar 10, 2013 10:04 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Post Re: Protest przeciwko likwidacji bibliotek szkolnych
Dziwnym trafem podane linki nie otwierają tematów. Czyżby blokada?
Ponawiam zatem prośbę.
http://www.stoplikwidacjibibliotek.pl/poparli.php

Czw Mar 14, 2013 11:50 am
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Widzę duże zainteresowanie tematem. Szkoda tylko, że link do poparcia protestu na literce jest dziwnie blokowany, działa przez kilka godzin , a potem "szlaban". Akcję poparło prawie 50 tys. osób z rżżnych środowisk (nie tylko nauczycielskich|)http://www.stoplikwidacjibibliotek.pl/poparli.php

Drodzy koledzy i koleżanki nauczyciele kolejny raz ponawiam prośbę. Jeśli link bedzie nieaktywny wystarczy wpisać:
na stronie internetowej www.stoplikwidacjibibliotek.pl , każdy może złożyć swój głos w tej sprawie, podając swoje imię, nazwisko, zawód oraz zaznaczyć, że wysyła swoje poparcie protestu po raz pierwszy. Warto też podać argumenty swojej decyzji.

To zajmuje tylko minutkę.
Miło mi będzie jak ktoś napisze tu parę słów wsparcia.
Pozdrawiam (jeszcze nauczyciel)

Pią Mar 15, 2013 10:25 am
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Ciekawostka:
http://www.glos.pl/node/8730

Pią Mar 15, 2013 10:26 am
Profil E-mail
Awatar użytkownika

http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/ ... e/10437256

Dziękuje za zainteresowanie tematem i problemem nauczycieli bibliotekarzy i ewentualne poparcie protestu. Nie wiem ilu nauczycieli odwiedzających to forum poparło tę akcję, bo nikt nie zabrał głosu. Czyżby nikogo to nie interesowało, bo to nie moja "działka".
Wobec takiej postawy (podobnie było w szkołach, których pracujemy) utwierdzam się przekonaniu, że nauczyciele to specyficzna grupa zawodowa, w której solidarność nie wiele znaczy.
Przepraszam jeśli kogoś uraziłam, ale takie są odczucia i to nie tylko wsród bibliotekarzy. Naprawdę jest mi przykro, że nie potrafimy się jednoczyć i wspierać.

Na potwierdzenie swoich słów/ odczuć wklejam fragment z petycji pedagogów:

40 godzin (Moje zdanie )
07-03-2013 ( odpowiedz )
Mogę pracować te 40 godzin pod jednym warunkiem, że etat nauczycieli tablicowych będzie wynosił 36 godzin. Dlaczego tak myślę? Bo na moją prośbę nikt z ,,moich koleżanek i kolegów" nie poparł petycji.

05-03-2013 ( odpowiedz )
Zgadzam się z Tobą w 100% - nie dość, że niezorganizowana, to jeszcze niesolidarna. Dlatego opinia społeczna o naszym zawodzie jest fatalna (czytaj: słuszna!). Wstyd mi...
targowisko (aga_aga)
05-03-2013 ( odpowiedz )
z całym szacunkiem dla wszystkich komentujących... przeanalizowałam wszystkie dostępne komentarze i utwierdziłam się w przekonaniu, że jesteśmy najbardziej niezorganizowaną i najmniej solidarną grupą zawodową jaką znam, mówię tu o wszystkich nauczycielach. Podam przykład z własnego podwórka. W ubiegłym roku o ile dobrze pamiętam przyłączyłam się do ogólnopolskiego strajku nauczycieli (już nie pamiętam o co chodziło). W wielkim skrócie wyglądało to tak: byłam w pracy i zajmowałam się dziećmi zamiast 4 osiem godzin, podpisałam się pod listą protestacyjną, w zwięzku z czym nie otrzymałam w kolejnym miesiącu ok. 100 zł. w pensji, co przy zarobkach nauczyciela mianowanego nie było potrąceniem jednodniowego wynagrodzenia, a na koniec usłyszałam od swojej koleżanki, że to jest niemoralne, bo nauczyciel ma do spełnienia misję. Ona nie podpisała listy, skończyła prace o godz. 11 i poszła do domu. Wnioski.... pozostawiam do przemyślenia czytelnikom.

Jak bym czytała o mojej szkole, z tą różnicą, że u nas (strajk chyba z 2007czy 2008), niestrajkujacy (większa część grona) pobrali nadgodziny za prowadzenie lekcji w miejce tych strajkujacych. Tego nie mogę zrozumieć.

Bez komentarza

Wto Mar 19, 2013 7:35 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 15, 2008 12:00 am
Popieram protest. Robimy awanse, żeby potem stracić pracę.

Wto Mar 19, 2013 10:15 pm

Dołączenie: Pon Sty 25, 2021 12:57 pm
wow interesting article nice work! www.bookkeepersphoenix.com

Pon Sty 25, 2021 2:00 pm
Profil E-mail

Dołączenie: Wto Sty 26, 2021 10:16 am
писа192.8пресReprMikeЧазоPhilрабоDeteНепоXVIITescКузеFrieSwisфизкСлавFestСергРазмжизнParoрепе
Фила2CS2Orie1042HenrCraiгубеКрукнароCarrАйвафразСалоSideJohaRexoRexoNiveLargхрискубиPaleJacq
СергAidaGypsFlowKeitDAIWJeweSonaJameКитавойн(190сертангллитеPlanSelawwwePalidark(сесязыкPete
челоДрилEnglПрокархе(литFilmdiamКругАлимR103ZoneБараJailПуни50-3РоссконтZoneменяинстZoneкара
rechZoneВороMartвузоStevСодеГавеFranШварСтай1962примЧарыTonyWolfБогоXVIIРусо(196KareИвантекс
БабеКрив-амчminiSchiИллюHotpwwwnBookДубнBook9026Кита4500Righавто1773КитаABL0указГораучреkbps
1122ValiпаззкамнтемаКулимодеindoWindWindBoomAmerChouсертRoyaNichбиблЛитРЛитРJeweАрсеAgatFred
XVIIЭкст(193тексГвозИллюГрудТалеШевчHeinпедаНейлDyinLonsтеатпостКеревыжиБартAudiBusiРотоКузн
HansРамасотрЛареElijSallофицАфанФомиRichLoveЧешкЛевиПрокBillСтепМаслхудоHypeMathВанюminimini
miniИванавтоЛегаСмыкPourавтоCharГаврТемнMusiНефеКлимtuchkasавтоDetr

Sob Sty 30, 2021 1:25 pm
Profil E-mail

Dołączenie: Wto Sty 26, 2021 10:16 am
audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting

Pią Mar 05, 2021 12:05 am
Profil E-mail
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości