Obecny czas: Czw Sty 23, 2020 1:28 am

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
URLOP ZDROWOTNY -PILNIE POTRZEBUJĘ INFORMACJI 
Autor Wiadomość

Dołączenie: Sob Wrz 29, 2012 12:46 pm
Post URLOP ZDROWOTNY -PILNIE POTRZEBUJĘ INFORMACJI
Witam pracuję na Śląsku w miejscowości Żory. W maju urodziłam dziecko,chicałabym wybrać się na urlop zdrowotny,okazuje się,że trzeba stanąć przed komisją,w której jest lekarz.Związki i dyrekcja nie mówią nic konkretnego,jak to wygląda i ile wcześniej trzeba złożyć wniosek. Mówią,że jest ciężko,pewnie dlatego żeby mnie i in.nauczycieli odwieźć od zamiaru pójścia na zdrowotny. Potrzebuję bardziej szczegółowych informacji od kogoś,kto już stanął na takiej komisji. Mam przesłanki,żeby skorzystać z tego urlopu,mianowicie problem z nogami.Z góry dziękuję za pomoc.

Sob Wrz 29, 2012 12:48 pm
Profil E-mail
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 10, 2006 12:00 am
Post Re: URLOP ZDROWOTNY -PILNIE POTRZEBUJĘ INFORMACJI
nie ma żadnej komisji, przynajmniej na razie.. orzeczenie o potrzebie udzielenia updz wydać może każdy lekarz, który ma umowę z NFZ

Sob Wrz 29, 2012 5:28 pm
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Mar 06, 2003 1:00 am
Miejscowość: Poland
[b][Od orzeczenia, o którym mowa w zdaniu pierwszym(chodzi o orzeczenie o udzieleni udpz), przysługuje odwołanie do organu odwoławczego określonego w przepisach wydanych na podstawie ust. 11 oraz w trybie określonym w tych przepisach.(Karta Nauczyciela) /b]. Są gminy, gdzie dyrektorzy szkół są zmuszani do odwoływania się od orzeczeń lekarzy. I wtedy nauczyciel staje przed odpowiednią komisją.

Sob Wrz 29, 2012 6:29 pm

Dołączenie: Pon Lip 25, 2011 6:27 pm
Witam. Piszę "po prośbie". Moje pytanie brzmi- czy będę spełniać formalne warunki do pójścia na urlop dla poratowania zdrowia?
Oto moja sytuacja:
- pracę w przedszkolu rozpoczęłam we wrześniu 2006 r. (7 lat mija we wrześniu 2013 r.)
- jestem nauczycielem mianowanym, pracuję w pełnym wymiarze godzin
- od 28 sierpnia jestem na L4 "ciążowym"
- termin porodu wyznaczony jest na 9 kwietnia (więc ponad 7 miesięcy L4)
- urlop macierzyński skończy się pod koniec sierpnia 2013 r.
- chciałabym pójść na roczny urlop dla poratowania zdrowa od września 2013 r., bezpośrednio po urlopie macierzyńskim
- w ciąży uaktywniły się duże problemy z kręgosłupem, po porodzie czeka mnie rehabilitacja

Czy do przepracowanych 7 lat, potrzebnych do urlopu dla poratowania zdrowia muszę doliczyć ponad miesiąc wynikający z trwającego dłużej niż 6 miesięcy zwolnienia lekarskiego? Czy jeszcze więcej bo zwolnienie lekarskie plus urlop macierzyński??

Z góry dziękuję za pomoc :)

Śro Sty 02, 2013 5:56 pm
Profil E-mail

Dołączenie: Pon Cze 22, 2009 11:33 am
Witam,
potrzebuję pilnie informacji na temat urlopu zdrowotnego. Z tego co już wiem:
- trzeba przepracować w jednej i tej samej placówce 7 lat (u mnie tak jest)
- trzeba mieć pełen wymiar godzin . I tu pojawia się problem: przez ten cały okres nie miałam nigdy pełnego wymiaru godzin. Czy w momencie składania wniosku o ten urlop muszę mieć tych 18 godzin, czy też muszę przepracować minimum rok z tymi 18 godzinami? Czy też może przez ostatnich 7 lat powinnam być zatrudniona na pełen etat?
Dziękuję z góry za informację :) :) :)

Czw Cze 13, 2013 10:11 am
Profil E-mail

Dołączenie: Śro Lip 17, 2019 12:31 pm
Jeśli uprawiacie sporo sportu to możliwe że macie czasami problemy z kontuzjami. Dla profesjonalnych sportowców na pewno przyda się kontakt do kliniki ortopeda łódź prywatnie . oferują oni kompleksową opiekę dla osób z problemami w kończynach dolnych i górnych. Polecam każdemu bo sama korzystałam i teraz mam bardzo dobrą sprawność.

Czw Lis 14, 2019 6:41 pm
Profil E-mail
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość